3 İngiliz kadın ve 9 çocuğu kayıp

3 İngiliz kadın ve 9 çocuğu kayıp
3 İngiliz kadın ve 9 çocuğu kayıp
İngiltere polisi, çocuklarıyla birlikte Türkiye üzerinden Suriye'ye gittikleri düşünülen 3 kadın ve 9 çocuğu bulmak için çalışma başlattı.

RADİKAL - İngiltere'den 28 Mayıs'ta hac için Suudi Arabistan'a giden bir ailenin 12 üyesinin ülkelerine geri dönmemesi üzerine İngiltere polisi alarma geçti. Polis yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, West Yorkshire bölgesinin Bradford şehrinde üç kız kardeş, 2  çocuk annesi Khadija Davud, 5 çocuk annesi Sugra Davud ve 2 çocuk annesi Zohra Davud'dan, 11 Haziran'dan bu yana haber alınamıyor.

Söz konusu kişilerin bulunması için soruşturma başlatan polis, yurt dışındaki yetkililerle de ortak çalışma yürütüyor. 3 kız kardeş ile 9 çocuklarının önce Suudi Arabistan’a seyahat ettikleri, oradan da Türkiye ’ye gitme olasılıklarının bulunduğu belirtildi.

Davud ailesinin adına Khan avukatlık bürosundan basına yapılan açıklamada, kadınların Suriye'ye gitmiş olabileceği belirtildi. Açıklamada, "Kişilerin, Suriye'ye gitmek üzere Türkiye'ye seyahat etmiş olması olasılıklardan biri. Ana endişe ve şüphe, kadınların beraberinde çocukları da Suriye'ye götürmüş olması" denildi.

Telabyad YPG denetimine geçti, IŞİD militanları Türkiye'ye kaçtı

AFP’ye konuşan bir Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, "Biz, Batı Yorkshire Polisi ve Türk makamları ile temas halindeyiz. Her türlü yardımı sağlamaya hazırız” dedi.

İngiltere'den Suriye'ye ve Irak'a seyahat eden İngiliz vatandaşlarının çoğunun IŞİD'e katıldıkları tahmin ediliyor. (AA)

Adıyaman'ın IŞİD'le imtihanı: Evli, çocuklu ve ölü!

ABD, IŞİD operasyonlarına günde 9 milyon dolar harcıyor

Kobani ve Cizire'deki YPG'liler birleşti