3 İngiliz kız bilezikleri çalıp IŞİD yolculuğuna çıkmış

3 İngiliz kız bilezikleri çalıp IŞİD yolculuğuna çıkmış
3 İngiliz kız bilezikleri çalıp IŞİD yolculuğuna çıkmış
İngiltere'de günlerdir tartışılan İngiltere vatandaşı 3 kızın IŞİD yolculuklarının ayrıntıları netleşiyor. İngiltere Parlamentosu'ndaki görüşmelerde, kızların annelerinin bileziklerini satarak, Türkiye üzerinden Suriye'ye geçtikleri anlatıldı.

RADİKAL - İngiltere Parlamentosu’nda Suriye’ye giden 3 kızla ilgili toplantı yapılıyor

“Annelerinin bileziklerini satarak biletlerini aldılar”

İngiltere Parlamentosu’nda İngiltere’den IŞİD’e katılmak için Türkiye üzerinden seyahat ederek Suriye’ye giden 3 kızla ilgili iddialar araştırılıyor. Avam Kamarası’nda İçişleri Seçilmiş Komitesi’nin sorularını yanıtlayan İngiliz metropolitan polisi, kızların, annelerinin bileziklerini satarak peşin para ile biletleri seyahat acentesinden aldığını söyledi.

İngiliz metropolitan polisi ayrıca Türkiye’de polisin yeterince yardımcı olduğunu belirtti. Türk polisini e atmaya çalışıyor ama İngiliz polisi Türk güvenlik güçlerini savunarak Türkiye’nin elinden geleni yaptığını söylüyor.

Toplantıya, öğrencilerin aileleri ve Londra emniyetinden yetkililer de katılıyor. Türkiye’nin İngiltere Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç’in de milletvekillerinin sorularını yanıtlaması bekleniyor.
DHA-Aynur TATTERSALL

IŞİD'e katıldığı iddia edilen İngiliz kızlar