4 yaşındaki çocuktan Putin'e güldüren soru

4 yaşındaki çocuktan Putin'e güldüren soru
4 yaşındaki çocuktan Putin'e güldüren soru
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'daki Gostiny Dvor merkezinde gelenek haline getirdiği Direkt Hat Programı çerçevesinde ülkenin dört bir yanından iletilen farklı konulardaki soruları yanıtladı. Putin'e kaç saat uyuduğunu soran 4 yaşındaki çocuk ise lideri gülümsetti.

RADİKAL - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün canlı yayında Rusya halkının sorularını yanıtladı. Rus liderin, 2001 yılından beri gerçekleştirdiği "Vladimir Putin'le Direkt Hat" programı, devlet kanalları ve internetten canlı yayınlandı.

Tam 4 saat süren program sırasında ülkenin birçok bölgesine görüntülü bağlantı yapıldı. Putin, 70'ten fazla soruya yanıt verdi. Halk, Putin'e soru yöneltebilmek ve açıklamalarını dinlemek için adeta ekrana kilitlendi. Programı Gostiny Dvor'daki canlı yayın stüdyosunda yaklaşık 250 gazeteci izledi.

SORULAR 3 MİLYONU AŞTI

 

Direkt Hat programına gösterilen ilgi bu yıl her zamankinden daha çoktu. Rusya lideri için yöneltilen sorular 3 milyonu geçti. Bu, 12 yılın rekoru anlamına geliyor. Kremlin, program için önceden kurulan çağrı merkezlerine 9 Nisan'dan bu yana 2 milyondan fazla sorunun iletildiğini duyurmuştu. Kremlin'e göre iletilen sorular ülke ekonomisi, emekli maaşları, konut sorunu, Ukrayna ve Ortadoğu 'daki krizler gibi geniş bir yelpazeyi kapsadı.

'DEMEK Kİ İYİ BİR BAŞKAN OLACAKSIN'

Direkt Hat programında gülümseten anlar da yaşandı. Rusya’nın Nalçik bölgesinden 4 yaşında bir çocuk Putin’e günde kaç saat uyuduğunu sordu. Devlet başkanı olmak istediğini söyleyen küçük çocuk, “Ama başkanlık çok zor. Günde kaç saat uyuyorsunuz? Ben uyumayı gerçekten çok seviyorum” dedi.  Soruya esprili bir yanıt veren Vladimir Putin “Uyumayı sevmen harika. Demek ki iyi bir başkan olacaksın” ifadelerini kullandı.