5 dinin liderleri terörün bitmesi için dua etti

5 dinin liderleri terörün bitmesi için dua etti
5 dinin liderleri terörün bitmesi için dua etti
Tayland'ın başkenti Bangkok'ta yaşanan bombalı saldırının ardından çıkan dini söylentilerden sonra bu sabah ülkede bulunan 5 farklı dinin liderleri tapınakta ülkenin huzura kavuşması ve terörün sona ermesi için dua etti.

RADİKAL  -  Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yaşanan bombalı saldırının ardından çıkan dini söylentilerden sonra bu sabah ülkede bulunan 5 farklı dinin liderleri tapınakta ülkenin huzura kavuşması ve terörün sona ermesi için dua etti.

Bu sabah saat 7’de başbakan yardımcısı Prawit Wongsuwan önderliğinde ülke nüfusunun çoğunluğunun kapsayan Budist ve Müslüman liderler başta olmak üzere Hristiyan, Sikh ve Hindu liderlerle Central World alışveriş merkezinden başlayıp patlamanın olduğu tapınağa kadar yürüyüş yapıldı. Ardından tüm dini liderler tapınakta dua etti. Yürüyüş ve dua programına ayrıca başbakan yardımcılarından Wissanu Krea-gnam, devlet bakanı ve başbakan müsteşarı Panadda Diskul, Bangkok valisi Sukhumbhand Paribatra, diplomatlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bangkok saldırısında şüpheli tespit edildi

Anma ve dua programı katılımcıların tapınağa çiçek bırakmalarıyla sona erdi. Ayrıca bugün Tayland emniyet genel müdürü Somyot Pumpunmuang yaptığı açıklamada Bangkok bombacısının başına konulan ödülün 3 katına çıkarıldığını açıkladı. (Enis Aksu/DHA)

Bangkok bombacısının başına ödül kondu

Bangkok'ta iki günde üç bombalı saldırı