65 yaşındaki kadın dördüz dünyaya bebek dünyaya getirdi

65 yaşındaki kadın dördüz dünyaya bebek dünyaya getirdi
65 yaşındaki kadın dördüz dünyaya bebek dünyaya getirdi
Berlin'de 13 çocuğu, 7 de torunu bulunan 65 yaşındaki kadın dördüz bebek doğurdu. Doktorları bile şaşırtan doğumun ardından küvezde bakılan bebeklerin tam olarak gelişmemelerine rağmen, yaşama şanslarının yüksek olduğu kaydedildi.

RADİKAL-  Almanya 'da yayın yapan Süddeutsche Zeitung’un haberine göre, geçen salı günü Berlin’de bir hastanede üç erkek ve bir kız bebek dünyaya getiren Annegret Raunigk, 26’ncı haftada doğum yaptı. 655 gram ile 960 gram arasında değişen bebeklerin 30 ile 35 santimetre boyunda olduğu kaydedildi. Şu anda küvezde bakılan bebeklerin tam olarak gelişmemelerine rağmen, yaşama şanslarının yüksek olduğu belirtiliyor.

13+4 ÇOCUK , 7 DE TORUN

Almanya’da yasak olduğu için ülke dışında suni döllenme yoluyla hamile kalan Annegret Raunigk’in dördüzlerin dışında 13 çocuğu ve 7 torunu bulunuyor. İlkokul öğretmeni olan Raunigk, 13’ncü çocuğunu 2005 yılında dünyaya getirmişti. 

DÜNYANIN EN YAŞLI DÖRDÜZ DOĞURAN KADINI OLDU

Çocuklarının sayısı 17’ye ulaşan 65’lik anne, dünyanın en yaşlı dördüz doğuran kadını olarak kayıtlara geçti. Yeni doğum yapan Annegret R.’nin, ilk çocuğu 44 yaşında bulunuyor.

(Ahmet YILDIRIM/ ALMANYA, DHA)


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  hamile

  ,

  Yayın

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  ülke

  ,

  ilkokul