74'lük dedeye 350 kırbaç!

74'lük dedeye 350 kırbaç!
74'lük dedeye 350 kırbaç!
Suudi Arabistan'da otomobilinin bagajında ev yapımı şarap şişeleri ile yakalanan 74 yaşındaki İngiliz'e, 350 kırbaç cezası verildi. Cezanın ardından bir yıldan uzun süredir hapiste yattığını belirten ailesi İngiltere Başbakanı Cameron'dan yardım istedi.

RADİKAL - Suudi Arabistan’da otomobilinin bagajında ev yapımı şarap şişeleri ile yakalanan 74 yaşındaki İngiliz, 350 kırbaç cezasına çarptırıldı. Petrol şirketinden emekli adamın ailesi İngiltere Başbakanı Cameron’dan yardım istedi. Suudi Arabistan’ın Riyad’dan sonra en büyük ikinci kenti olan Cidde’de geçen yıl 25 Ağustos ’ta tutuklanan Karl Andree’nin zaten halihazırda bir yıldan fazla süredir hapis yattığını söyleyen akrabaları serbest bırakılmasını istedi. 
EŞİ GERİ DÖNDÜ

2 oğlu 1 kızı ve 7 torunu olan Andree’nin küçük oğlu Simon (33), İngiliz Sun gazetesine yaptığı açıklamada, “350 kırbacın onu öldüreceğinden şüphemiz yok. Kanser ve astım hastalığı nedeniyle tıbbi bakıma ve kontrollere ihtiyacı var. Başbakan David Cameron’ın davaya müdahale etmesini istiyoruz” dedi. Karl Andree’nin eşi Verity Andree, giderek ilerleyen alzheimer hastalığı nedeniyle Suudi Arabistan’ı terk edip İngiltere’ye dönmek zorunda kaldı. (Birce Bora/Hürriyet)