93 yaşında dört tecavüzden yargılanıyor

93 yaşında dört tecavüzden yargılanıyor
93 yaşında dört tecavüzden yargılanıyor
Avustralya vatandaşı 93 yaşındaki Karl Joseph Kraus, Tayland'da yaşadığı dönemde dört kız kardeşe tecavüz ettiği iddiasıyla dün mahkemeye çıkarıldı.

Cezaevi arkadaşları tarafından hapishane otobüsünden tekerlekli sandalyesine taşınan Kraus, ülkenin kuzeyindeki Chiang Mai eyaletinde mahkemeye çıkarıldı.
2010’da gözaltına alınan Kraus’un 2008 yılında yaşanan olayda yaşları 7 ila 15 arasında değişen dört kız kardeşe saldırdığı iddia ediliyor.

Tayland polisi Kraus’un çocuklara İngilizce öğretmeyi önerdiğini ve para ve çikolata gibi teklifler sunarak evini ziyaret etmeye ikna ettiğini belirtiyor. Ancak kızlar, ailelerinin polise verdiği ifadeye göre Kraus’un kendilerine saldırdığını öne sürüyor.

Gözaltına alındıktan sonra Myanmar’a kaçmaya çalışan Kraus, geçerli bir vizesi olmadığı için Tayland’a iade edilmişti.

Kraus’un avukatları adamın mahkemeye çıkamayacak kadar yaşlı olduğunu belirterek davanın düşürülmesini talep ediyor.

Kraus geçtiğimiz ay Sydney Morning Telegraph gazetesine verdiği röportajda, mahkeme bitene kadar “ölmüş olacağını” belirterek, “Ben yanlış bir şey yapmadım” demişti.

Avukatları Almanya doğumlu bir Avustralya vatandaşı olan Kraus’un demans ve kanser gibi birçok ciddi hastalıktan mustarip olduğunu belirtiyor. Ancak kefaletle serbest olduğu dönemde Chiang Mai’de otomobil kullanırken görüntülenen Kraus’un sağlık durumu kötü görünmüyordu.