AB sözcüsü Hamas'ı kınadı

AB sözcüsü Hamas'ı kınadı
AB sözcüsü Hamas'ı kınadı
AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton'ın sözcüsü Maja Kocijancic, İsrail'in saldırıları sonucu meydana gelen sivil ölümlerin kendisine sorulması üzerine Hamas'ı kınadı.

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton'ın sözcüsü Maja Kocijancic, İsrail’in saldırıları sonucu meydana gelen sivil ölümlerin kendisine sorulması üzerine Hamas’ı kınadı.

Kocijancic'e günlük olağan basın toplantısında, İsrail'in aralıksız devam eden operasyonunda ölenlerin sayısının 200'e yaklaştığı ve bunlardan 30'unun çocuk ve bir o kadarının kadın olduğu hatırlatılarak, AB'ye İsrail ile ilişkilerini gözden geçirip geçirmeyeceği soruldu. Kocijancic, "gelişmeleri endişeyle takip ettiklerini" belirterek, Gazze'den İsrail'e "ayrım gözetmeksizin" roket atılmasını kınadı. Kocijancic, sivillerin ölümü karşısında ise "esef duyduklarını" söyledi.

Sözcü, "Durumun sakinleşmesi ve can kaybı olmaması için tüm taraflara azami teenni göstermeleri çağrısında bulunuyoruz. Derhal ateşkes sağlanması için bölgedeki ortaklarımızla temas halindeyiz" dedi. (AA)

İsrail'in Gazze saldırıları devam ediyor: 172 ölü