ABD Dışişleri sözcüsünden Melih Gökçek'e yanıt: Muhatap değil

ABD Dışişleri sözcüsünden Melih Gökçek'e yanıt: Muhatap değil
ABD Dışişleri sözcüsünden Melih Gökçek'e yanıt: Muhatap değil
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, kendisine Twitter'dan 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye yazan Melih Gökçek'in sözleriyle ilgili soru üzerine, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" dedi.

RADİKAL - ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf'e, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Baltimore'daki polis şiddeti için Twitter üzerinden "Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now" mesajına ilişkin yorumu soruldu.

Soruyu yanıtlamadan önce, ABD'de yaşanan olaylar ile ilgili olarak Başkan Barack Obama'nın çok içten açıklamalar yaptığını anlatan Harf, "Yüz yüze olduğumuz sorunlarla ilgili şeffaflık konusunda ABD, dünyanın tüm ülkelerinden daha açıktır ve gerekli araştırmaları yapar. Kimse ABD'nin, duruşunu sorgulamamalı" diye konuştu.

Harf, kendisine soruyu yönelten gazetecinin "Sizi kişisel olarak hedef alan ve çok saldırgan bir yaklaşım, yanıtlamanız için bir fırsat vermek istedim" sözlerini ise, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" karşılığını verdi.