ABD Dışişleri sözcüsünden Melih Gökçek'e yanıt: Muhatap değil

ABD Dışişleri sözcüsünden Melih Gökçek'e yanıt: Muhatap değil
ABD Dışişleri sözcüsünden Melih Gökçek'e yanıt: Muhatap değil
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, kendisine Twitter'dan 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye yazan Melih Gökçek'in sözleriyle ilgili soru üzerine, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" dedi.

RADİKAL - ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf'e, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Baltimore'daki polis şiddeti için Twitter üzerinden "Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now" mesajına ilişkin yorumu soruldu.

Soruyu yanıtlamadan önce, ABD'de yaşanan olaylar ile ilgili olarak Başkan Barack Obama'nın çok içten açıklamalar yaptığını anlatan Harf, "Yüz yüze olduğumuz sorunlarla ilgili şeffaflık konusunda ABD, dünyanın tüm ülkelerinden daha açıktır ve gerekli araştırmaları yapar. Kimse ABD'nin, duruşunu sorgulamamalı" diye konuştu.

Harf, kendisine soruyu yönelten gazetecinin "Sizi kişisel olarak hedef alan ve çok saldırgan bir yaklaşım, yanıtlamanız için bir fırsat vermek istedim" sözlerini ise, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" karşılığını verdi.


  http://www.radikal.com.tr/134659413465946

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ya sallama - mehmetxx

  söyleyecek laf bulamıyorum demiyorda muhattabım değil diyor bırak bu işleri :D gezicilerden de ses yok :D

  Garip işler - esiroglu

  Cevap verse ne cevabı verecekti ki? Hayır ben aptal değilim, ama tanrım Melih sende şöylesin falan mı diyecekti. Gayet politik bir cevap verip geciktirmiş. Sarışın kadın eğer bir suçlu arama derdine düşerse gazeteciye kızmalı. Çünkü diplomatik olarak karşısındaki şahıs kendisine eşit değil. Bu arada Melih Gökçek'in tweetede gayet sulu. Amerikaya laf çakmak için zeki yöntem mi yok? Var da Melih'te yok demek.

  Bu gökçekte ne yüz varmış. - hamzaakyol

  Arınç, gökçeki insan içine çıkamaz duruma getirdi. "bana mısın" demedi. şimdi de bu Half, gökçekin hakettiği cevabı vermiş. ben gökçekin yine de utanacağını zannetmiyorum. ancak gökçek "sarışın"ın zekasını biraz acı bir şekilde öğrenmiş oldu.

  Saldır melih.. - user737287

  hükümet abd ye ses çıkaramayınca halkın gazını almak için Melih e saldır emri vermir herhalde..

  angara'nın belediye başkanı - ex nihilo

  çoğu kişi hem de gayet bilinçli insanlar farkında olmadan melih gökçek için "ankara belediye başkanı" sıfatını kullanıyor. tamam resmi ünvanı böyle, resmiyete bakarsak kimin ne ünvanları var o da ayrı konu. ancak bir de insanların gerçek ünvanları var. gökçek'in tüm yaptıklarına baktığınızda resmiyetin, ciddiyetin ifadesi olan ankara kelimesinden ziyade, maalesef "angara'nın belediye başkanı" sıfatı ona daha layık görünüyor. bence ayrıca onurlandırmak gerekli değil. sarışın "angara'nın belediye başkanının" hak ettiği cevabı vermiş.

  kusura bakmayın - genco940

  O hala 1929 senesinin benzin, mazot fiyatı ve kuyrukları ile meşgul. Devlete ait S G K nun genel müdürünün yaptığı icraat ve hükumetine önerdiği çözümlerden dolayı suçlayan akıllı. Şimdiler de aynı kurum eskisinden daha beter ağzına bile almaz. Ne olduğu belli değil. Herkesin kolunda saat varken, Ankarayı saat kuleleri ile donatan. Kule yapıp sonra yıkan, arsaları parsel parsel paralele satan, paralelin yaptığı okullara eşinin adını veren vatan kurtaran şaban.