ABD Dışişleri'nden Ankara mesajı: Güçlü bir biçimde kınıyoruz

ABD Dışişleri'nden Ankara mesajı: Güçlü bir biçimde kınıyoruz
ABD Dışişleri'nden Ankara mesajı: Güçlü bir biçimde kınıyoruz
ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby, yaptığı açıklamada Ankara'daki bombalı saldırıları 'güçlü bir biçimde' kınadıklarını söyledi.

RADİKAL -  ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından, Ankara 'da yaşanan terör saldırısı "güçlü biçimde" kınandı. Bakanlık Sözcüsü John Kirby, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ABD olarak, barışçıl göstericilere karşı işlenen çirkin terör saldırısını güçlü biçimde kınadıklarını belirterek, olayda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine ve Türk halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

Kirby, şunları kaydetti:

"Bölge ve Türkiye 'de devam eden şiddet göz önünde bulundurulduğunda, şu zamanda, tüm Türk vatandaşlarının kendilerini tekrar barışa adaması ve teröre karşı birlikte durması özelikle önemli. Biz de Türk halkıyla dayanışma içindeyiz ve ortak terörizm tehdidiyle mücadele etmek için Türkiye ile çalışmayı sürdürmeye dönük kararlılığımızı yeniden teyit ediyoruz."

Bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınları gözyaşları boğuldu

Beyaz Saray, Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price da yazılı açıklamasında, "ABD olarak, Ankara'daki korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyoruz. Terörizmle birlikte mücadele ederken ABD, Türk halkı ve devletinin yanında durmaya devam edecek. Bu çabalar, bu tür korkunç şiddet cesaretimizi kırmak şöyle dursun, sadece bizim kararlılığımızı daha da güçlendirir" ifadesini kullanmıştı. (AA)

İzmir'de 'Ankara katliamı' protestosu

Merkel'den Ankara mesajı: Korkakça bir davranış

3 günlük ulusal yas ilan edildi