ABD donanmasına saldıran Abdulaiziz'in son mesajı: Hayat kısa ve acı...

ABD donanmasına saldıran Abdulaiziz'in son mesajı: Hayat kısa ve acı...
ABD donanmasına saldıran Abdulaiziz'in son mesajı: Hayat kısa ve acı...
ABD'nin Tennessee eyaletindeki Chattanooga kentinde yer alan donanma binasına saldırı düzenleyerek dört deniz piyadesini öldüren 24 yaşındaki Muhammed Yusuf Abdülaziz'in pazartesi günü yazdığı mesajda, "Hayat kısa ve acı" dediği ortaya çıktı.

RADİKAL -  ABD , Chattanooga kentinde yer alan donanma binasına saldırı düzenleyerek dört deniz piyadesini öldürdükten sonra yaşamını yitiren 24 yaşındaki Muhammed Yusuf Abdülaziz'i konuşuyor.   Başkan Barack Obama Abdülaziz'in "tek başına hareket eden bir silahlı şahıs" olduğunu söyledi. Polis olay sonrasında saldırganın Chattanooga kenti dışında oturduğu eve baskın düzenledi. Bir AP muhabiri, iki kadının kelepçelenerek götürüldüğünü bildirdi.

Muhammed Yusuf Abdülaziz'in bu yılın başlarında alkollü araba kullandığı için gözaltına alınmış olmasına rağmen, polis tarafından izlenen bir şahıs olmadığı açıklandı. Abdülaziz, pazartesi günü yazdığı mesajda  " Hayat kısa ve acı... Müslümanların Allah'a teslimiyet fırsatını kaçırmaması gerektiğini" yazdı.

Yerel basına göre, Tennessee Üniversitesi'nin sözcüsü "Muhammed Yusuf Abdülaziz" adlı bir öğrencinin 2012'de mühendislik diplomasıyla mezun olduğunu belirtti. Saldırgan, yerel bir lise olan Red Bank'in yıllığında paylaşılan fotoğraflarda papyon, kravat ve smokinli görülüyor. Abdülaziz'in yıllıktaki sayfasında "Benim ismim ulusal güvenlik uyarılarına yol açıyor. Sizinki neye yol açıyor?" ifadesi yer alıyor.

ABD'de askeri merkezde silahlı saldırı: 5 ölü

Saldırganın bir okul arkadaşı da LA Times'a yaptığı açıklamada, Abdülaziz'in fen ve matematik dallarında büyük başarı gösterdiğini ve günde beş rekât namaz kılıp, Ramazan'da oruç tuttuğunu anlattı.

Kuveyt kökenli olduğu tahmin edilen Muhammed Yusuf Abdülaziz'in, bir zamanlar güreşe meraklı olduğu belirtiliyor. Abdülaziz'in güreş hocası Scott Schrader, CNN'e, "Tam bir Amerikan genci gibiydi" dedi.