ABD eğit-donat programına ara verdi

ABD eğit-donat programına ara verdi
ABD eğit-donat programına ara verdi
ABD'li yetkililer, büyük fiyaskoyla sonuçlanan eğit-donat programına ara verdiklerini ve programı gözden geçirdiklerini açıkladı.

RADİKAL - ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Cook, Suriyeli militanlara yönelik eğit-donat programının devam ettiğini ancak program gözden geçirilirken Suriye 'den yeni katılımcı belirme çalışmalarını durduklarını söyledi. Şu anda program konusunda yapacakları bir resmi duyuru olmadığını ifade eden Cook, "Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm programı gözden geçiriyoruz, bazı değişiklikler düşünülüyor ama şu anda örneğin üçüncü sınıfın eğitimi sürüyor" diye konuştu. 

Program için daha önceden belirlenmiş potansiyel katılımcıları değerlendirmeye devam ettiklerini dile getiren Cook, "Ancak gözden geçirmeler sürerken, Suriye'den yeni katılımcıların belirlenmesine dönük mevcut eylemleri durdurduk. Bunun yanında, sahadaki güçlere desteğimiz var ve eğit-donat programında şu anda grupları eğitiyoruz" ifadesini kullandı.

Suriye'de tüm yollar Esad'a mı çıkıyor?

BEYAZ SARAY: BEKLEDİĞİMİZ GİBİ OLMADI

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Suriyeli 'ılımlı muhaliflere' yönelik eğit-donat programının Washington'ın beklentilerini karşılamadığını kabul etti.

Eğit-donat komutanı silahları Nusra Cephesi'ne teslim etti!

 
MSNBC televizyonuna mülakat veren Earnest, eğit-donat programının bekledikleri kadar etkili olmadığını söyledi. ''Birçok kişi, bizi eleştirenler bile bu gibi eğit-donat programlarının Suriye'deki başarımız için kilit olabileceğini düşüyordu'' diyen Earnest, "Onlar da yanılmış" ifadelerini kullandı. (Sputnik) 

Ruhani: Herkes Esad'ın kalmasını kabul etti

Esad: Eğer mültecilerin kaderi Avrupalıları endişelendiriyorsa, teröristlere desteklerini kessinler