ABD heyetinin Şam'a gizli ziyarette bulunduğu iddia edildi

ABD heyetinin Şam'a gizli ziyarette bulunduğu iddia edildi
ABD heyetinin Şam'a gizli ziyarette bulunduğu iddia edildi
ABD'den bir güvenlik istişare heyetinin bu hafta içerisinde Suriye'nin başkenti Şam'a gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği öne sürüldü.

RADİKAL - ABD 'den beş kişilik bir heyetin Suriye'nin başkenti Şam'a gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği iddia edildi. İddiayı, Londra’da yayımlanan Re’yu’l Yovm gazetesine bilgi veren Batılı diplomatik kaynaklar ortaya attı.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan haberdeki iddialara göre Suriye meselesini izleyen bir komitede faaliyet gösteren ABD heyeti, Ürdün’ün başkenti Amman’daki Suriyeli yetkililerle yapılan koordinasyon ile Şam’a gitti. ABD heyeti ile Suriyeli üst düzey yetkililer arasındaki görüşmelerin 7 saat sürdüğü bildirilirken, gizlilikten dolayı görüşmelerin içeriği konusunda açıklama yapılmadığı ifade edildi.

ABD heyetinin Şam’daki görüşmelerinin ardından Amman’a döndüğünü ve özel bir rapor hazırladığını öne süren diplomatik kaynaklar, Şam’ı ziyaret eden ABD'lilerin ABD istihbarat servisi, Pentagon, Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu birimi ve Amman’daki ABD elçiliğindeki güvenlik bürosunu temsilen heyette yer aldığını söyledi.