ABD medyası Sarai'nin kocasının peşinde

ABD medyası Sarai'nin kocasının peşinde
ABD medyası Sarai'nin kocasının peşinde
Amerikan medyası, İstanbul'da surların dibinde cesedi bulunan Sarai Sierra'nın eşi Steven Sierra'nın peşine düştü.

NEW YORK - Fotoğraf çekmek için gittiği İstanbul ’da kaybolduktan sonra Cankurtaran yakınlarında sur dibinde cesedi bulunan Amerikalı turist Sarai Sierra’nın arama çalışmalarına katılmak ve ifadesine başvurulmak üzere İstanbul’da bulunan eşi Steven Sierra ile kardeşi David Jimenez, THY’ye ait bir uçakla New York’a döndü.

New York JFK Havalimanı’nda, Saria Sierra’nın annesi ile kızkardeşi tarafından karşılanan Sierra ve Jimenez, havalimanı polisi eşliğinde, kendisini bekleyen gazetecilere gösterilmeden, ana çıkış yerine başka bir kapıdan çıkarıldı.

Türk medyasının yanı sıra Amerikan medyasının da peşinde olduğu Steven Sierra, havalimanından ayrıldıktan sonra gece geç saatlere kadar evine dönmedi. Sarai Sierra’nın cenazesi, eşi ve kardeşinin uçak ücretlerinin THY tarafından ödendiği bildirildi.

AMERİKAN MEDYASI PEŞİNDE
Amerikan medyası, fotoğraf makinası olmaksızın, fotoğraf çekmek için gittiği İstanbul’da, 21 Ocak’ta kaybolduğu belirlendikten sonra 9 gün sonra, Cankurtaran çevresinde surların dibinde cesedi bulunan Sarai Sierra’nın eşi Steven Sierra’nın peşine düştü.

Başta televizyon kanalları ve gazeteler olmak üzere, Steven Sierra’nın ağzından eşinin ölümü ile sonlanan Türkiye gezisine ilişkin gelişmeleri ve yaşanaları dinlemek, sorular yöneltmek için ABD medyasının peşine düştüğü Steven Sierra’nın, New York’a geri döndüğü gün habercilerden kaçması Sierra’nın, hikayeyi para karşılığında anlatmak için bir gazete yada TV kanalı ile anlaşmış olabileceği yorumlarına yol açtı.

DHA - Nafiz ALBAYRAK