ABD polisi 6 yaşındaki çocuğu öldürdü

ABD polisi 6 yaşındaki çocuğu öldürdü
ABD polisi 6 yaşındaki çocuğu öldürdü
ABD polisi kovaladığı araca ateş açtı, araçtaki çocuk hayatını kaybetti.

RADİKAL - ABD'nin Louısına eyaletine bağlı Marksville kentinde, nedeni henüz belirlenemeyen bir nedenle bir aracın peşine düşen polisler, araç içinde bulunan 6 yasındaki çocuğu 5 kurşunla başından ve göğsünden vurarak öldürdü. Aracı kullanan baba da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olaya karışan polisler ikinci dereceden cinayet suçlamasıyla gözaltına alındı.

ABD'ni Louısına eyaletine bağlı Mrksville kentinde, bir polis ekini henüz belirlenemeyen bir nedenle bir aracın peşine düştü. Araca ulaşan polisler, sürücü Chris Few ve araç içinde bulunan 6 yasındaki oğluna kurşun yağdırmaya başladı. Baba Chris Few, polislerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanırken, 6 yasındaki oğlu Jeremy Mardis Few, basına ve göğsüne isabet eden beş kurşun sonucu araç içinde oldu.

Tarantino: Beni hedef gösteriyorlar

Konu ile ilgili soruşturulma başlatıldığını belirten Louısına Eyalet Polisi yetkilisi Michael Edmonson, polis memurları Norris Greenhouse ve Derrick Stafford  hakkında ikinci dereceden cinayet suçlamasıyla dava açıldığını söyledi. Edmonson, “Polislerin üzerindeki kameralardan görüntüler izledik. Size ayrıntılar vermeyeceğim ama bana göre çok rahatsız edici görüntülerdi" diye konuştu. (Nafiz Albayrak/DHA)

ABD polisinden 7 yaşındaki çocuğa ters kelepçe