ABD polisin genç kıza müdahalesini konuşuyor

ABD polisin genç kıza müdahalesini konuşuyor
ABD polisin genç kıza müdahalesini konuşuyor
ABD'nin Teksas eyaletinde siyah gençlerin düzenlediği havuz partisinde çıkan kavgaya müdahale eden polis ekibinden birinin genç bir kıza sert müdahalesine ilişkin görüntüler ülke gündemine damga vurdu.

RADİKAL - ABD 'de son aylarda artan polis şiddeti bu kez Teksas'ın McKinney kentinde gençlerin düzenlediği havuz partisinde kendini gösterdi. Partiye katılanların "çevreye rahatsızlık verdiği" ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekibinden bir memurun savunmasız genç bir kıza sert müdahalede bulunarak, ellerini arkaya bağlayıp üzerine diziyle bastırdığını gösteren görüntüler internette hızla yayıldı.

Görüntülerin ABD medyasında da gündeme oturmasından sonra polis hakkında işlem yapıldı ve görevinden uzaklaştırıldı. Havuz partisini düzenleyenlerden 15 yaşındaki Tatyana Rhodes adlı genç kız , partinin ardından meydana gelen olayda polisin "hiçbir gerekçe olmadan" 14 yaşındaki bir kıza çok sert müdahale ettiğini söyledi.

McKinney Emniyet Müdürü Greg Conley ise olayla ilgili soruşturmanın tamamlanmasına kadar polis memurunu görevinden uzaklaştırdıklarını ifade etti. Cuma günü meydana geldiği bildirilen ancak görüntüleri dün yayılan olaya 10'dan fazla polisin müdahalede bulunmasına rağmen sadece biri hakkında soruşturma açıldı.