ABD: Tikrit operasyonuna hava desteği yok

ABD: Tikrit operasyonuna hava desteği yok
ABD: Tikrit operasyonuna hava desteği yok
Pentagon Sözcüsü Steve Warren, Irak ordusunun Tikrit'i terör örgütü IŞİD'den almak için başlattığı operasyona ABD'nin hava desteği vermeyeceğini açıkladı.

RADİKAL - Pentagon, Irak ordusu ve gönüllü halk güçlerinin Selahaddin ilinin IŞİD işgalinden kurtarılması için başlattığı operasyona hava desteği verilmeyeceğini açıkladı. Pentagon Sözcüsü Steve Warren, Tikrit’teki operasyonlara destek verilmemesini Irak ordusunun talebinin olmaması ile açıkladı.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, Pentagon Sözcüsü Steve Warren, ABD ordusunun Irak ordusu ve gönüllü halk güçlerinin Tikrit’te başlattığı operasyondan haberdar edildiğini, ancak hava desteği konusunda kendilerine bir şey söylenmediğini ifade etti.

Fehim Taştekin yazdı. "Irak bölünecekti ki hesap tutmadı"

Kasım Süleymani, operasyon için Tikrit'te

İRAN KONUSUNDA AÇIKLAMA YOK

Selahaddin ilinin kurtarılması için başlatılan operasyona İranlı askeri uzmanların komuta ettiği öne sürülürken Steve Warren, İranlıların Irak’taki askeri adımlarıyla ilgili bir soruya cevaben “Ben İranlıların Irak’taki askeri girişimleriyle ilgili olarak Washington’un İran’ın IŞİD’le savaş konusundaki çıkarlarını bildiğinin ötesinde bir açıklama yapamam” dedi.

Tikrit'i kurtarma operasyonu başladı

Steve Warren, Irak ordusu ile gönüllü halk güçlerinin Selahaddin ilindeki operasyonlarına ilişkin bir değerlendirme de yapamayacağını söyledi.

ABD: Kürtlere doğrudan silah veriyoruz

IŞİD liderleri Tikrit'ten çekiliyor

IŞİD'in infazında Türkiye izi