ABD uydusu Rus uçağı düşmeden önce ani ısı yükselmesi tespit etmiş

ABD uydusu Rus uçağı düşmeden önce ani ısı yükselmesi tespit etmiş
ABD uydusu Rus uçağı düşmeden önce ani ısı yükselmesi tespit etmiş
ABD kızılötesi uydusu, Mısır'ın Sina Yarımadası üzerinde, Rus uçağı düşmeden önce ani ısı yükselmesi tespit ettiklerini açıkladı. Uçağın bir patlama nedeniyle düştüğü şüpheleri artıyor.

RADİKAL – ABD’ye ait bir kızılötesi uydusu, Mısır’ın Sina Yarımadası üzerinde, Rus uçağı düşmeden hemen önce aynı bölgede ani ısı yükselmesi tespit ettiklerini duyurdu. Açıklamanın ardından uçağın patlama sonucu düştüğü yönündeki şüpheler arttı.

Russia Today’in haberine göre, ABD’li istihbarat yetkilileri, ani ısı yükselişinin karada bir bombanın veya petrol tankının patlaması sonucu da ortaya çıkmış olabileceğini belirtirken, uçağın füzeyle vurulduğu iddialarını reddetti. Yetkililer, uydunun füzenin ısısına işaret edecek bir iz tespit etmediğini vurguladı.

IŞİD: Rus yolcu uçağını biz düşürdük

BAĞLANTISI OLMAYABİLİR

ABC News’a konuşan bir Pentagon yetkilisi, Sina Yarımadası’nda orduyla cihatçılar arasında çatışmalar yaşandığına dikkat çekerek ısı yükselişinin uçakla bağlantılı olmayabileceğini söyledi.

Metrojet: Uçak dış etken nedeniyle parçalandı

Kogalımaviya Havayolları'na ait Airbus A-321 tipi Rus yolcu uçağı Şarm el Şeyh'ten St. Petersburg'a gitmek için havalanmasından kısa bir süre sonra içindeki 224 yolcu ve mürettebatla Sina Yarımadası'nda düşmüştü. Kurtulanın olmadığı kazanın ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1 Kasım'ı milli yas günü ilan etmişti.

Rusya: Yolcu uçağını IŞİD'in vurduğu haberleri yalan