ABD ve Rusya'dan katliam açıklaması

ABD ve Rusya'dan katliam açıklaması
ABD ve Rusya'dan katliam açıklaması
ABD Ankara Büyükelçiliği, Ankara'da meydana gelen patlamaları kınadı. Elçilik açıklamasında 'Hepimiz birlik içinde teröre karşı durmalıyız' denildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziyelerini ilettiği açıklandı.

RADİKAL - ABD ve Rusya'dan Ankara 'da meydana gelen patlamalara tepki geldi. ABD Ankara Büyükelçiliği, Ankara'daki tren garı kavşağında meydana gelen ve 47 kişinin öldüğü patlama hakkında açıklama yaptı. Büyükelçilik, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı kınayarak, "Ankara'daki son saldırıyı kuvvetle kınıyoruz. Hepimiz birlik içinde teröre karşı durmalıyız. ABD, bugünkü korkunç saldırıdan dolayı Türk halkına ve kurbanların ailelerine derin taziyelerini iletmektedir"" dedi.

Ankara’da meydana gelen patlama nedeni ile Kremlin’den yapılan açıklamada ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a patlamada hayatını kaybedenler için taziyelerini ilettiği belirtildi. Kremlin Basın Servisi’nden yapılan açıklamada Putin’in Erdoğan’a bir telgrafla taziyelerini ilettiği ve yaralılara acil şifa dilediği ifade edildi. (DHA)

DİSK: Savaş isteyenler bilsin ki son kişi kalana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz

Ankara'daki patlamalardan önce bu pankartları açmışlardı

TTB'den doktor çağrısı

Ankara'daki patlama anı kameralara böyle yansıdı