ABD yeni yıla molotof ve silahlarla uyandı

ABD yeni yıla molotof ve silahlarla uyandı
ABD yeni yıla molotof ve silahlarla uyandı
ABD'nin California eyaletine bağlı San Diego ilçesi yakınlarında yeni yıl sabahında düzenlenen silahlı saldırıda 4 kişi öldü

CORONADO - Yetkililer, bir ilk yardım çağrısı üzerine deniz kıyısındaki Coronado banliyösündeki bir devre mülke giden polis ekiplerinin, binanın girişinde vurularak öldürülmüş erkek cesedi bulduğunu bildirdi.

Binada aramayı sürdüren ekiplerin devre mülkün içinde de 2 erkek ile bir kadına ait cesetler bulduklarını belirten yetkililer, bu kişilerin neden öldürüldüğünün ise henüz açıklık kazanmadığını kaydetti.

San Diego ilçesi şerif bürosundan Teğmen Larry Nesbit, Coronado ilçesinin ABD donanmasının seçkin askeri birliği Navy Seals'ın üslendiği bir banliyö olması nedeniyle, Donanma Soruşturma Servisinin de suç mahaline geldiğini, ancak ölen kişilerin ordudan olup olmadıklarının henüz bilinmediğini söyledi.

Şerif bürosundan yapılan açıklamada olayda şüphelilerin bulunmadığı bildirilirken polis yetkilileri ölen kişilerin kimliklerine ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

NEW YORK'TA VAKIF BİNASINA MOLOTOFKOKTEYLLİ SALDIRI
ABD'nin New York kentinde ise bir İslami vakıf binasına molotofkokteylli saldırı düzenlendiği bildirildi. New York itfaiyesinden yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde Queens'deki İmam Al-Khoei vakıf binasının dışında bir yangın ihbarı aldıklarını, kısa sürede yangının söndürüldüğünü ve olayda yaralanan olmadığını belirttiler. Açıklamada, sadece binanın kapısında hasar meydana geldiği kaydedildi.

Polis ekipleri de vakfa yaklaşık 4 mil uzaklıktaki yan yana 2 evde çıkan yangınla vakfa düzenlenen saldırının olası bir bağlantısının olup olmadığının araştırıldığını belirttiler.
(aa)