ABD'de alışveriş merkezine silahlı saldırı

ABD'de alışveriş merkezine silahlı saldırı
ABD'de alışveriş merkezine silahlı saldırı
New Jersey'nin Paramus kentindeki bir alışveriş merkezinde ateş açıldı. Polis silahlı kişiyi yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

NEW JERSEY - ABD 'de Los Angeles Havalimanıdaki silahlı saldırının etkisi geçmeden New Jersey'nin Paramus kentindeki bir alışveriş merkezinde ateş açıldı. Silahlı saldırganı yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, eyaletin en büyük alışveriş merkezlerinden Westfield Garden State Plaza Mall'da yerel saatle 21.20 sıralarında silahlı bir şahıs çevreye 6-7 el ateş açtı.

Silahlı saldırı ihbarının ardından bölgeye onlarca polis ve sağlık ekibi ile 3 helikopter yönlendirdi. Çelik yelekli müdahale timleri, büyük bölümü boşalan alışveriş merkezinde geniş çaplı operayon başlattı. Polisin operasyonu devam ederken, silahlı kişinin halen AVM içinde bulunduğu bildirildi. Olayda şu ana kadar herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olduğuna yönelik bir açıklama yapılmadı.

Anadolu Ajansı muhabirine olayı anlatan Kyle Girbenderof, kasklı şahsı gördüğünü, olayın hemen ardından güvenlik görevlilerinin merkezi tahliye etmeye başladığını ifade etti. Girbenderof, soğuk havaya rağmen polisin vermiş olduğu battaniyeleri kullanarak güvenli bir noktada operasyonun tamamlanmasını beklediklerini bildirdi.

Alışveriş merkezi çalışanlarından Eddie Kahmann, telefonla aradığı medya kuruluşlarına yaşanan dehşeti anlattı. Silah seslerinin ardından yüzlerce kişinin panik halinde alışveriş merkezinden koşarak uzaklaşmaya çalıştığını belirten Kahmann, kendisinin de bir kapının arkasına gizlendiğini belirtti.

Bir başka merkez çalışanı Allie Cozic ise siyah zırh benzeri bir kıyafet giyen şahsı gördüğünü, saldırganın elinde büyük bir silah taşıdığını söyledi.