ABD'de askeri merkezde silahlı saldırı: 5 ölü

ABD'de askeri merkezde silahlı saldırı: 5 ölü
ABD'de askeri merkezde silahlı saldırı: 5 ölü
Geçen yıllarda ardı ardına gelen okul baskınları ve silahlı saldırıların ardından 'bireysel silahlanma'yı tartışan ABD'de dehşeti yaşayan bu kez Tennessee oldu. Eyaletteki iki askeri tesise düzenlenen silahlı saldırıda aralarında saldırganın da bulunduğu 5 kişi öldü, üç kişi yaralandı.

RADİKAL-  ABD 'nin Tennessee eyaletinde bulunan iki askeri tesiste silahlı bir saldırgan etrafa ateş açtı. Muhammed Yusuf Abdülaziz adlı saldırganın, polis tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Muhammed Yusuf Abdülaziz, otomatik silahla ABD ordusuna ait Donanma Reserv Merkezi'ne saldırdıktan sonra, başka bir askeri noktayı hedef aldı. Olayda, 4 donanma askeri yaşamını yitirirken, saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü. 


BİNA KAPISINA KURŞUN YAĞMURU

Saldırının ardından binanın kapısında onlarca kurşun deliği oluştu. Görgü tanıkları yerel basına yaptıkları açıklamalarda, saldırıyı gerçekleştiren şahsın gümüş renkli spor bir araba ile bina önündeki Amnicole Anayolu’ndan geçtiği sırada saldırıyı gerçekleştirdiğini bildirdi.

(DHA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  spor

  ,

  Araba

  ,

  saldırgan

  ,

  gümüş

  ,

  BİNA