ABD'de kar alarmı! 6 binden fazla sefer iptal oldu

ABD'de kar alarmı! 6 binden fazla sefer iptal oldu
ABD'de kar alarmı! 6 binden fazla sefer iptal oldu
ABD'nin kuzeydoğu eyaletlerinde beklenen kar fırtınası yüzünden 6 bin 100 uçak seferi iptal oldu.

RADİKAL - Massachusetts, New York ve Connecticut eyaletlerinde etkili olması beklenen fırtına nedeniyle kar kalınlığının 1 metreyi bulabileceği belirtildi. Boston kentindeki Logan Havalimanı’nın, yerel saatle 19:30’dan itibaren gelen ve giden uçak seferine kapatılacağı duyuruldu.

Bölgede yaşayanlar Pazartesi akşam saatlerinden sonra etkili olması beklenen kar fırtınasının tipiye dönüşmesi, yolların kısa sürede kapanmasına neden olacbileceği konusunda uyarıldı. Fırtınanın, kara ve havayolu ulaşımını olumsuz etkileyeceği, elektirik kesintilerine yol açabileceği belirtilerek vatandaşların hazırlıklı olması istendi.

New York Valisi Andrew Cuomo, New York eyaletinde, Pazartesi akşamı 23:00’dan sonra, görevli ilk yardım araçları dışındaki araçların ana otoyollara çıkmasının yasaklanmasının planlandığını, bazı tren hatlarının da kapatılabileceğini belirtti. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/128066212806621

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Volkan1 - Volkan1

  NY taraflarinda yakinlari olanlar icin yazalim: Bugun 1 saatlik yolu 3 saatte alabildim.Zaten yollar kaygan; gece 10 dan sonra da tam kar yagisi ve tipi bekleniyor ki yarin kimse ne ise gidebilir,nede ulasim sistemi calisir NY"ta..Su andan itibaren de okullanin filan tatil edildigi anonsu yapildi..En guzeli evde tatilin tadini cikartmak.