ABD'de motosikletli çeteler çatıştı: 9 ölü

ABD'de motosikletli çeteler çatıştı: 9 ölü
ABD'de motosikletli çeteler çatıştı: 9 ölü
ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Waco kentinde motosikletli gruplar arasında çıkan silahlı çatışmada 9 kişi öldü, 18 kişi yaralandı.

RADİKAL - ABD 'nin Teksas eyaletine bağlı Waco kentinde motosikletli gruplar arasında silahlı çatışma çıktığı bildirildi. Waco polisi yaptığı açıklamada, bir restoranda iki çete arasında başlayan tartışmanın önce yumruklu sonra silahlı kavgaya dönüştüğünü belirtti.

Restoranın içinde başlayıp bahçesinde devam eden çatışmada 9 kişinin öldüğü, bıçak ve kurşun yarası bulunan 18 kişinin de hastanelere kaldırıldığı kaydedildi. Polis, motosikletli iki çete arasında çıkan kavganın nedenine ilişkin ise açıklama yapmadı. Olayla ilişkili olarak en az 100 kişi tutuklandı.

Çatışmaya çok sayıda kişinin karıştığı ve polisin olay yerinde yüzden fazla silah ele geçirdiği bildirildi. Yetkililer, motosikletli karşıt gruplar arasında uzun süredir çekişme olduğunu duyurdu.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Polisin, gruplar arasında bir çatışma çıkabileceği ihtimali üzerine önceden önlem aldığı kaydedilirken, ölen 9 kişinin polis tarafından mı yoksa çatışanlar tarafından mı öldürüldüğü henüz açıklanmadı.

Polisin, grupların tekrar çatışmasını önlemek için bölgede güvenlik önlemlerini artırdığı kaydedildi. (AA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  güvenlik

  ,

  silah

  ,

  açıklama

  ,

  çete

  http://www.radikal.com.tr/136018613601861

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BAZI TORAMAN BİRACILAR SONUNDA YEMİŞLER BİRBİRLERİNİ... - ARAGORA

  Bir takım aklı biraz eksik toraman ,önce O MOTORLARDAN alıyorlar.Bu toramanlar çoğunlukla ya miras yedi ya da bu motor işi yapan ''looser'' lardan oluyor..Sonra kendine benzerlerle bir takım kuruyorlar ve üniforma yapıp isim koyuyorlar.Hep beraber sokağa çıkıp etrafa caka satıyorlar.Egolarını şişiriyorlar.Eğer bir gün benzer bir egosu şişmiş takımla karşılaşırlarsa da, zaten bu ayıcıklar hep biralıdır, küçücük bir iğne (olay) egoları patlatıyor.Fosss oluyorlar....