ABD'de polis, teslim olan siyah vatandaşı öldürdü

ABD'de polis, teslim olan siyah vatandaşı öldürdü
ABD'de polis, teslim olan siyah vatandaşı öldürdü
ABD'nin New Jersey eyaletinde polisin, ellerini kaldırıp teslim olmasına rağmen siyah bir vatandaşı, dokuz kez vurarak öldürdüğü ortaya çıktı.

RADİKAL - ABD ’nin New Jersey eyaletinde siyah bir vatandaşın, kendisini araçtan inmeye zorlayan polise ellerini havaya kaldırarak teslim olmasına rağmen dokuz kurşunla öldürüldüğü anın görüntüleri ortaya çıktı.30 Aralık’ta Bridgeton kentinde meydana gelen olay, polis kamerasına yansıdı. Dün kamuoyu ile paylaşılan görüntülere göre, polis memurları Braheme Days ve Roger Worley, iki siyah vatandaşın bulunduğu bir otomobili sinyal lambası yanmadığı için durdurdu. Sürücü, Leroy Tutt’tan ehliyetini göstermesini isteyen polisler, araçtakilerin "şüpheli hareketleri nedeniyle" aniden alarma geçti. Polisler, aracın içindeki şahıslardan ellerini kaldırıp dışarı çıkmalarını istedi. Bunun üzerine sürücü Leroy Tutt, ellerini havaya kaldırıp camdan dışarı çıkardı. Ancak yanındaki yolcu Jerame Reid (36) bir süre polise direndi. Daha sonra ellerini kaldırıp otomobilden çıkmasına rağmen polis Braheme Days’in kurşunlarına hedef oldu. Jerame Reid olay yerinde hayatını kaybetti. Yere yatırılan sürücü Tutt ise gözaltına alındı.

ABD'de belediye başkanı bir kez daha protesto edildi

Hamaney'den ABD polisine Twitter'dan eleştiri

İdari izne ayrılan iki polis hakkında soruşturma açıldı. Days, şüphelinin silahına ulaşmaya çalıştığını düşündüğü için ateş ettiğini söyledi. Kısa süre içinde video paylaşım sitelerinde binlerce kez izlenilen görüntüler büyük tepkiye sebep oldu. (CİHAN)

Siyahların sabıka fotoğraflarını hedef tahtası olarak kullanmışlar


  http://www.radikal.com.tr/127757912775792

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Örnek Batı Alemi Polisi. - Clear

  Ensestlere bile özgürlük sunan New Jersey polisi, zenciye bu hakkı çok görüyor. Üstelik direndiği ya da bizdeki gibi silahla karşılık verdiği halde değil, teslim olduğu halde. Acımadan 9 kurşun sıkarak oracıkta öldürüyor,rastgele bibergazı kovanının isabet etmesiyle değil,hem de linç olma korkusu bile olmadan. Ya şu aşık olduğunuz Batı'yı artık örnek göstermekten vazgeçin ya da bizim polisimizi öpüp de başınıza koyun.Yoksa tüm dünyaya dudak uçuklattıracaksınız.

  Irkçılık - Selimserincan

  Irkçılık beyaz Amerikalıların kanına işlemiş.