ABD'de Satanizm Tapınağı tartışma yarattı

ABD'de Satanizm Tapınağı tartışma yarattı
ABD'de Satanizm Tapınağı tartışma yarattı
ABD'nin Detroit kentinde açılması planlanan Satanizm Tapınağı tartışma yarattı. Tapınağın açılıp açılmayacağı henüz netleşmedi.

RADİKAL – ABD’nin Michigan eyaletinin Detroit kentinde açılması planlanan Satanizm Tapınağı’na yönelik protestolar ve itirazlar sürüyor. Yetkililer, “şeytana adanan” tapınağın tepkilere rağmen açılacağını bildirdi.

Russia Today’in haberine göre, tapınağın Oklahoma’daki 10 Emir heykelinin yanında açılması için başvuran tapınak görevlileri, Yüksek Mahkeme’nin, “Hükümet mülkiyeti herhangi bir dine destek  amaçlı kullanamaz” kararı üzerine başka bir yer bulmak zorunda kalmıştı. Daha sonra Arkansas’taki 10 Emir heykelinin yanındaki bölge için başvuran tapınak görevlileri, “Tapınak yalnızca 10 Emir’in yanında olabilir” diyor.

Arkansas hakkında yetkililerin kararını beklediklerini belirten tapınak sözcüsü, karar verilene kadar tapınağın inşası için Detroit’i belirlediklerini söyledi. Tapınağın inşa edilmesine özellikle bölgedeki din adamları tepki gösteriyor. 25 Temmuz’da yapımının bitmesi planlanan tapınağın, açılış tarihinin eleştiriler üzerine ileri bir tarihe ertelendiği ifade edildi. Tapınağın içindeki yaklaşık 2.7 boyundaki bronz heykelin bir ton ağırlığında olduğu belirtildi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Mahkeme

  ,

  Hükümet