ABD'den PYD'ye kınama

ABD'den PYD'ye kınama
ABD'den PYD'ye kınama
ABD Dışişleri Bakanlığı, PYD'nin bir video yayınlayarak Avrupalıları Türkiye'ye karşı savaşmaya çağırmasını kınadı.

RADİKAL - ABD Dışişleri Bakanlığı, PYD’nin Avrupalıları geçen hafta sosyal medya üzerinden Türkiye’ye karşı savaşmaya çağırmasını kınadı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın toplantısında bir soru üzerine PYD’nin geçen hafta İngilizce, İspanyolca ve Fransızca yayınladığı videoda Avrupalıları Türkiye’ye karşı savaşmaya çağırmasına ilişkin videoyu gördüklerini ve bunu güçlü bir dille kınadıklarını söyledi.

Kirby, “Böyle bir davranış kabul edilemez ve bütün tarafları ortak düşmanımız olan IŞİD’e karşı yoğunlaşmaya çağırıyoruz” dedi.

Kirby’ye Türkiye’nin Suriye’de IŞİD’e yönelik sınır ötesi bombalamaları hatırlatılarak, “Türkiye’nin sınır ötesinden top atışı yapması Suriye’nin bağımsızlığını ihlal eder mi?” sorusu yöneltildi.

Kirby, bu soruya “Türkiye, IŞİD’e karşı yürütülen operasyonlara katılmaktadır” dedi. Türkiye’nin IŞİD hedeflerine karşı yaptığı top atışlarını “iyi bir şey” olarak değerlendiren Kirby, “Bu bizim de istediğimiz bir şeydir” yanıtını verdi.


  http://www.radikal.com.tr/150363315036331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - - momentum

  E, iyi olur tabii, ama Avrupalılar yetmez, Rusları ve Gezicileri de alsınlar. Sorun laiklikse her şey teferruattır. Düşünsene, Fransızlar ensemizden bastırıyor, biz kıpırdayamazken arkadaşlar özyönetim bayrağı çekiyorlar... Laiklik, kadın, mücadele, eşbaşkan falan... Ulu Önder Apo'nun gösterdiği çağdaş uygarlık yolu. İyi adam Ahmet Mekin - kötü adam Bilal İnci... Dünyanın gözünün üstünde olduğu Rojava devrimi. Apo gözlerini kapadığında ağlayacak olan bütün dünya. Paris Kömünü'nün bile kıçına teneke takan dünya. "Ben bu filmde neyi oynuyorum Ferdi?" "Babayı oynuyosun İpraaam, babayı."