ABD'den Suriye kararı: Tek başıma gitmem

ABD'den Suriye kararı: Tek başıma gitmem
ABD'den Suriye kararı: Tek başıma gitmem
Beyaz Saray'ın tek başına bir Suriye operasyonuna kalkışmayacağı öne sürüldü. BM Suriye temsilcisi Lakdar Brahimi de Suriye'ye askeri müdahale için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi onayı alınması gerektiğini söyledi.

Radikal.com.tr - ABD , Suriye 'ye tek başına müdahale etmeme kararı aldı... Dünyanın önde gelen haber ajanslarından AFP’nin haberine göre Beyaz Saray şu aşamada tek başına bir operasyonla Suriye’yi vurmayacak.

BM Suriye temsilcisi Lakdar Brahimi de yüzlerce kişinin öldüğü saldırıda delillerin, bir tür kimyasal madde kullanıldığını gösterdiğini ama Suriye’ye askeri müdahale için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi onayı alınması gerektiğini söyledi.
AP’de yer alan habere göre Cenevre’de konuşan Brahimi, yüzlerce kişiyi öldüren saldırıda, “Görünüşe göre bir tür madde kullanılmış” dedi. Fakat Brahimi, “Uluslararası hukuk, ABD liderliğindeki askeri operasyonun 15 üyeli BMGK’nın anlaşmasından sonra yapılması gerektiğini öngörür” dedi ve ekledi: “Obama sorumsuzca tetik çekmez”