ABD'den üst düzey bir konuk geliyor

ABD'den üst düzey bir konuk geliyor
ABD'den üst düzey bir konuk geliyor
ABD'nin Ekonomik, Enerji ve İş Faaliyetlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Jose Fernandez, 2-4 Ekim günlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek. Ziyaret sırasında, 7. Türkiye-ABD Ekonomik Ortaklık Komisyonu toplantısı gerçekleşecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Yardımcısı Fernandez’in, İspanya ziyaretinin ardından Türkiye ’ye bir ziyarette bulunacağı belirtildi.
Ankara ’da düzenlenecek 7. Türkiye-ABD Ekonomik Ortaklık Komisyonu’na katılacak ABD heyetine başkanlık edecek olan Fernandez, Türkiye ziyaret sırasında ayrıca Türk hükümet yetkilileri ve özel sektör temsilcileriyle bir araya gelecek. 

Bu görüşmelerde “ticaret, yatırım, ilaç sanayi, enerji, tarım, ulaştırma ve girişimcilik” alanlarında işbirliğinin artırılması ele alınacak. Bu arada, Bakanlık açıklamasında Türkiye-ABD Ekonomik Ortaklık Komisyonu toplantısı ile ilgili ABD’nin iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri derinleştirme ve geliştirme taahhüdü anımsatıldı.
Ekonomik Ortaklık Komisyonu’nun 6. toplantısı Mart ayında ABD’nin başkenti Washington'da yapılmıştı. Jose Fernandez ayrıca, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Ekonomik Politika Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) işbirliğiyle yürütülen Küresel Girisimcilik Programı toplantısına katılacak ve TİM üyelerine hitap edecek. (ANKA)