ABD'nin öldürdüğü rehinenin ailesine El Kaide'den mektup

ABD'nin öldürdüğü rehinenin ailesine El Kaide'den mektup
ABD'nin öldürdüğü rehinenin ailesine El Kaide'den mektup
ABD'nin Pakistan'a düzenlediği insansız hava aracı saldırıları sırasında öldürdüğü iki rehineden biri olan Warren Weinstein'ın ailesine terör örgütü El Kaide tarafından mektup yollandığı ortaya çıktı.

RADİKAL - Terör örgütü El Kaide'nin rehin tuttuğu ve ABD 'nin Pakistan'da insansız hava aracıyla düzenlediği saldırıda ölen Warren Weinstein'ın ailesine, örgütün bir mektup yazdığı açıklandı. ABD'nin insansız hava saldırıları sırasında El Kaide'nin rehin tuttuğu bir ABD ve bir İtalya vatandaşı ölmüştü.

Olayın ardından El Kaide tarafından Ağustos 2014'de Weinstein'ın ailesine yazılan bir mektup cihatçı örgütleri izleyen SITE İstihbarat Grubu tarafından ortaya çıkartıldı. Mektupta El Kaide'nin Warren Weinstein'ı tutmak istemediği söylenirken, tek isteklerinin mahkum takası olduğu belirtiliyor. "Hükümetiniz Warren Weinstein'ın hapiste ölmesini istiyor ki kendisini durumla ilgili sorumluluktan kurtarabilsin" denen mektupta, hükümetin Weinstein'ı serbest bırakmak için hiçbir ciddi çabaya girmediği ve örgütle temasa geçmediği söyleniyor.

ABD'nin hava saldırısında iki rehine öldü

'ABD HÜKÜMETİ UMURSAMAZ'

Terör örgütü, aileden hükümete baskı yapmasını isterken, kendilerinin kendi mahkumlarını kurtarmaya çalıştıkları, ancak ABD hükümetinin umursamaz olduğu belirtiliyor.

El Kaide bağlantılı örgüt Vatikan'a saldırı planlamış

El Kaide lideri Ayman el-Zevahiri de aileye yolladığı bir mesajda, "Obama elimden gelen her şeyi yapıyorum diyebilir. Ona inanmayın" derken, Bowe Bergdahl'ın mahkum takasıyla serbest bırakıldığını, ancak benzeri bir girişimin Weinstein için yapılmadığını, bunun sebebinin sorulması gerektiğini belirtiyor. (Sol)

IŞİD lideri Bağdadi'nin yardımcısı Musul'da öldürüldü