Aden'deki yabancı diplomatlar tahliye edildi

Aden'deki yabancı diplomatlar tahliye edildi
Aden'deki yabancı diplomatlar tahliye edildi
Yemen'in Aden kentindeki 86 yabancı diplomatın tahliye edildiği açıklandı.

RADİKAL - Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, Suudi Arabistan Deniz Kuvvetleri, Yemen'deki elçilik ve konsolosluk çalışanları ile Arap ve yabancı diplomatları tahliye etti. Tahliye edilen diplomat sayısının 86 olduğu, diplomatların Cidde'deki Kral Faysal Deniz Üssü'ne getirildiği ve operasyonun "profesyonellikle" yürütüldüğü ifade edildi.
     
Yemen'de Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin, Aden'i "geçici merkez" ilan etmesi ve bazı ülkelerin diplomatik temsilciliklerini burada sürdüreceği yönündeki açıklamalarının ardından Husiler, "karşı direnişin merkezi" haline gelen Aden'e doğru harekete geçip, kentteki bazı stratejik noktaların denetimini ele geçirmişti. Hadi yönetimindeki üst düzey yetkililerinin Arap Birliği ve uluslararası topluma, acil askeri müdahale çağrısının ardından Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Husilere yönelik operasyon başlatmıştı.

Suudi pilotları ABD kurtardı

Söz konusu operasyona Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) oluşan Körfez ülkelerinin yanı sıra Fas, Sudan, Ürdün ve Mısır katılıyor. (AA) 

İranlı vekilden Erdoğan'a sert tepki: İran'a gelme

İran: Türkiye doğru yolda değil

Hasan Nasrallah: Kararlılığınız Filistin'de neredeydi?

Suudi Arabistan: Kara operasyonu için planlama yapılmadı