Ağzı kanlı 'the ex'e izin yok!

Ağzı kanlı 'the ex'e izin yok!
Ağzı kanlı 'the ex'e izin yok!
Ağzı kanlı, saçı başı dağılmış bir eski sevgili görüntüsüne sahip olan atış hedefi, tepkilerin ardından amazon.com'da satıştan kaldırıldı.

Radikal.com.tr - Zombie şirketi tarafından satışa sunulan ve ateş edilen yerleri kanayan ‘Alexa’ ya da ‘the ex’ (eski sevgili) ‘the ex’in kaldırılması için yapılan imza kampanyası hedefine ulaştı. Bir ay önce ilk çıktığında 1 Nisan şakası sanılan ürün Amazon.com yetkilileri tarafından satış listesinden çıkarıldı. Şirketin ürettiği 15 adet “zombi” mankenden biri olan ‘the ex’ için Zombie’nin internet sitesinde ‘Ürün seçkimizde kadınlara yer vermemek, feci bir cinsiyet ayrımcılığı yaptığımız anlamına gelirdi’ denilmişti. Söz konusu ürünün tanıtımında erkeklerin eski sevgililerine yönelik intikam hislerini gidermek için üretildiği belirtiliyordu.

Firmanın internet sitesinde, tanıtıcı bir reklam da bulunuyor. Reklamda çeşitli erkekler mankene saldırıyor ve sonlara doğru bir erkek mankenin kafasına birkaç el ateş ediyor.

Bu ‘kadın hedef’ Zombie şirketinin ilk vukuatı değil. Şirket geçen hafta düzenlenen NRA (National Rifle Association, Ulusal Silah Birliği) toplantısında da ABD Başkanı Başkanı Barack Obama’ya benzeyen bir hedefle katılmıştı. (Thinkprogress.org)