Ahmedinejad: İsrail'in İran'a saldırısı, intiharı olur

Ahmedinejad: İsrail'in İran'a saldırısı, intiharı olur
Ahmedinejad: İsrail'in İran'a saldırısı, intiharı olur
İran Televizyonu Press TV, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın İsrail ile ilgili düşüncelerini içeren Jam-e Jam kanalına verdiği röportajı yayınladı

TAHRAN - Press TV’nin internet sitesinde, yapılan röportajın detaylarına yer verildi. Ahmedinejad, İsrail ’in İran ’a yapacağı en ufak saldırının kendileri için intihar olacağını kabul etmeleri gerektiğini söyledi. "Bu konu hakkında bilgisi olan her insan gibi ben de İsrail’in İran İslam Cumhuriyeti’ne saldırısının İsrail için mutlak bir intihar olacağını düşünüyorum" diyen Ahmedinejad İran’ın asla bir savaş başlatmak istemediğini ancak İran topraklarına yapılacak en ufak bir saldırı karşısında tepkilerinin sert olacağını vurguladı. Ahmedinejad, İsrail’in işgal, suikast ve katliam olmadan var olmayacağını ve sadece rejimin devamı için maceracı bir tutum izlediğini savundu.

Haberde İsrail’in son zamanlarda İran’ın nükleer enerji tesislerine saldırı tehdidinin arttığı anımsatılırken, bu tehditlerin sebebinin, İran açısından ‘barışçı’ olan nükleer enerji aktivitelerinin İsrail tarafından kendilerine yönelik tehdit olarak algılanması olduğu belirtildi.

dha