Ahmedinejad sürtüşmelerden uzak duracak

Ahmedinejad sürtüşmelerden uzak duracak
Ahmedinejad sürtüşmelerden uzak duracak
İran'da erkler arasındaki yetki tartışması sürerken Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, tartışma ve sürtüşmeden uzak duracağını açıkladı

TAHRAN - İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ülkenin yararı için tüm anlayışsızlıklara tahammül edeceğini, sürtüşme ve tartışmalardan uzak duracağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, dini lider Ayetullah Ali Hamaney'e gönderdiği mektupta, tüm gücüyle halka ve devrime hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.

“Erkler arasındaki görüş farklılıkları ve ihtilaflardan kaynaklanan tartışmaların kamuoyu önünde yapılmaması” uyarısından dolayı Hamaney'e teşekkür eden Ahmedinejad, hükümet olarak yerinde ve zamanında yapılan bu uyarıya tamamen uyacaklarını kaydetti.

Ağır sorumluluklarından dolayı sürtüşme ve tartışmaları olumlu bulmadıklarını belirten Ahmedinejad, “Geçmişte olduğu gibi, ülkenin yararı için tüm anlayışsızlıklara sabırlı bir şekilde tahammül edeceklerini” söyledi.

Düşmanların planlarından dolayı halkın ve ülkenin baskıya maruz kaldığını anlatan Ahmedinejad, tüm komplolara ve baskılara karşı koymak için ekibiyle birlikte gece -gündüz çalıştıklarını kaydetti.

Ahmedinejad, karşı karşıya olunan ekonomik savaş, sorunların boyutu ve öneminden dolayı tüm erklerin sorumluluk almaları ve hükümetle işbirliği içinde olmaları gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın, basın danışmanı Ali Ekber Cevanfikr'in tutuklu bulunduğu Evin cezaevini ziyaret talebine yargı tarafından olumsuz cevap verilmesi tartışmalara neden olmuştu.

Yargı Erki Başkanı Ayetullah Muhammed Sadık Laricani ve Ahmedinejad arasındaki yetki tartışmaları ile karşılıklı suçlayıcı açıklamalar basında yer almıştı.

Ayetullah Hamaney, bir süre önce yaptığı açıklamada, tüm erklere birlik ve beraberlik tavsiyesinde bulunmuş, kamuoyu önünde tartışma ve sürtüşmelerden kaçınılması gerektiğini belirtmişti.

Yargı Erki Başkanı Laricani ile kardeşi Meclis Başkanı Ali Laricani de Hamaney'e gönderdikleri mektuplarda, uyarılara uyma taahhüdünde bulunmuşlardı.