Ahmedinejad'dan Batı'ya sitem

Ahmedinejad'dan Batı'ya sitem
Ahmedinejad'dan Batı'ya sitem
Ahmedinejad: "Batılıların (İran hakkındaki) nükleer silah ve insan hakları iddiaları bahane ve yalandan başka bir şey değil"

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Batı ülkelerinin İran'ın gelişiminden rahatsızlık duyduklarını, nükleer silah ve insan haklarıyla ilgili iddialarının ise gerçek dışı olduğunu söyledi.

İran devlet televizyonu IRINN'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Mazendaran eyaletinde bir dizi açılışta yaptığı konuşmada, İran'a yönelik ambargo ve tecrit politikalarına değindi.

"İran'ın uluslararası arenada her alanda yerini almasının dengeleri değiştireceğinin bilindiğini" belirten Ahmedinejad, "Düşmanlar, İran halkının gelişmesi ve ilerlemesinden rahatsız" dedi.

Çeşitli bahanelerle İran'a yaptırım uygulandığını kaydeden Ahmedinejad, "Batılıların nükleer silah ve insan hakları iddiaları bahane ve yalandan başka bir şey değil" dedi.

Ahmedinejad, yaptırım ve baskıların bazı olumsuz etkileri olabileceğini ancak ilerleme ve kalkınmalarını durduramayacağını söyledi. (aa)


  ETİKETLER:

  nükleer santral

  ,

  İran

  ,

  dizi

  ,

  batı

  ,

  silah