Aile işi şiddet İtalya'da

İtalya'da yaşayan Türk ailede, kıza uygulanan fiziki şiddet, baba ve ağabeyin gözaltına alınmasını beraberinde getirdi.

ROMA - İtalyan bir çocukla çıktığı için kızın dövüldüğünün ileri sürüldüğü aile içi şiddet vakasının faillerinin, etnisite, ırk ve dine dayalı ayrımcılıkla da suçlandıkları öğrenildi.

Babası Ahmet Keleş (40) ve ağabeyi Ümit (26) hakkında suç duyurusunda bulunan 18 yaşındaki Türk kızının ise aileden uzaklaştırılarak bir dernek bünyesinde koruma altına alındığı açıklandı.

Edinilen bilgilere göre, Lombardia bölgesinde, Mantova kentine bağlı 6 bin nüfuslu Poggio Rusco beldesinde yaşayan ailenin çalışmakta olan kızı, 25 nisanda ağır bir şekilde dövülmesinin ardından evden kaçarak, babası ve ağabeyi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Uğradığı darp nedeniyle 25 gün rapor alan kızın şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada, baba ve ağabeyin, kızın yanı sıra anneye karşı da şiddet uyguladıklarının saptandığı kaydedildi.

Kızı, İtalyan erkeklerle görüştüğü, bir İtalyan çocukla çıktığı ve dini kurallara uymadığı gerekçesiyle dövdükleri iddia edilen baba ve oğulun, yargılanmak üzere gözaltına alınarak Mantova cezaevine sevk edildikleri belirtildi. (aa)


    ETİKETLER:

    Roma