Ailesi 'tecavüzü sakla' dedi, kendini yaktı

Ailesi 'tecavüzü sakla' dedi, kendini yaktı
Ailesi 'tecavüzü sakla' dedi, kendini yaktı
Hindistan'da beş kişinin tecavüzüne uğrayan 14 yaşındaki kız, ailesinin bu durumu saklamasını istemesi üzerine kendini yaktı.

RADİKAL – Hindistan ’ın kuzeyindeki Uttar Pradeş eyaletindeki Kosi Kalan kasabasında yaşayan ve beş kişinin tecavüzüne uğrayan 14 yaşındaki bir kız , ailesinin durumu saklamasını istemesi üzerine kendini yaktı. Vücudunun yüzde 70’i yanan kız, Delhi’deki Safdarjung Hastanesi’nde yaşam savaşı veriyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre, ismi açıklanmayan kız, tecavüzün ardından olayı polise bildirmek istese de, ailesi yaşananlar hakkında “sessiz kalmasını” istedi. Bunun ardından kendini yakan kızın erkek kardeşi, yaşadıklarını “Uyandığımda onu alevler içinde gördüm… Alevleri söndürmek için üzerine su döktüm” dedi. Görgü tanıklarından birine göre, komşuları, küçük kızın yardım çığlıklarını duydu.

Küçük kızın hastaneye kaldırılmasının ardından saldırganların yakalandığı bildirildi.

Hindistan'da her gün 2 bin kız çocuğu öldürülüyor


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Yaşam

  ,

  Mail

  http://www.radikal.com.tr/134208613420861

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakin ne guzel - keryil

  hic bati ozentiligi yok, bizler gibi "ucuncu dunya solcusu" olmadiklari icin kadin haklari, esitlik filan gibi soylemler de hakim degil. bakin hic problem yasiyorlar mi? ne guzel her sey tikirinda gidiyor, tecavuz eden etmeye, tecavuze ugrayan ezilmeye devam ediyor. yerel kulturu sorgulamaktan korkmayi ya da bunu becerememeyi "otantiklik" ve "yerellik" sanan, iyi bir fikir bir yabancinin hele ki bir batilinin aklina gelirse, ilk uygulama orada olursa, o fikrin iyi oldugunu kabul edecek ozguvene sahip olmayan kimi turkiye muhafazakarlari icin guzel bir ornek hindistan'da kadin-erkek mevzusu. biliyorsunuz bir prensip batida dogduysa "onlarin tarihi sonucu dogdu, bizim tarihimizse onlarinkinden farkli" gibi bir totolojiyle bu birey ve/veya toplum acisindan iyi seyi niye kendi sartlarimiza uyarlamamaliyiz konusunda cansiperane bir savunma vermek, dededen gormedigi her seyi ozentilik olarak nitelemek, buna da inceden bir "o diger kulturler zaten yozlasmislar" sosu vermek "ucuncu dunya sagi"nin imzasi sayilir.