Air France yöneticilerine saldırı

Air France yöneticilerine saldırı
Air France yöneticilerine saldırı
Air France'ın 2 bin 900 kişinin işine son verileceğini açıklamasını protesto eden çalışanlar hava yolunun yöneticine saldırdı.

RADİKAL - Air France Merkez İşleri Konseyi toplantısı yüz kadar protestocunun baskınına uğradı. Yöneticiler linç edilmek istendi. Air France insan kaynakları başkanı ve uzun mesafeli uçuşlar müdürü protestocuların saldırısına uğradı, gömlek ve ceketleri yırtıldı.

Yönetimin yeni yapılanma planıyla 2 bin 900 kişinin işine son verileceği açıklamasını protesto eden çalışanlar Air France ofisini bastı. Merkez Komitesi toplantısı kesintiye uğradı. Air France yöneticileri protestocular tarafından tartaklandı ve gömlek ve ceketleri yırtıldı.

Yüz kadar çalışanın izinsiz girdiği toplantıda, "Biz geldik burası bizim evimiz" ve "İstifa" sloganları atıldı. 2020 yeniden yapılanma kapsamında Fransa havayolu çeşitli kaynaklara göre, 300 pilot, 900 kabin ekibi (uçuş görevlileri) ve 1700 zemin personelini işten çıkaracak. Son iki yılda 1550 kişinin işine son verilmişti. (Gülten Özbey/DHA)


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Protesto

  ,

  gömlek

  ,

  istifa

  ,

  Kabin