AKSH: Sırbistan'la savaşmaya hazırız

AKSH: Sırbistan'la savaşmaya hazırız
AKSH: Sırbistan'la savaşmaya hazırız
Kosova'da faaliyet gösteren ve kendisini Arnavut Ulusal Ordusu olarak tanımlayan yasa dışı AKSH örgütü, Kosova'da görüntülü bir mesajla seferberlik ilan ettikten bir gün sonra Vuçıtırın kentinde ortaya çıktı

PRİŞTİNE - AKSH komutanları ve birkaç üyesi kar maskeleriyle Vuçıtırın’daki bir restoranda bulunanlarla bir araya gelerek, Kosova’da seferberlik ilan etkilerini bildirdikten sonra, Sırbistan ile savaşmaya hazır olduklarını açıkladı. Bu sırada AKSH’nın Kobra özel birimi komutanları Sırbistan’ın Preşova Vadisi ve Kosova Cumhuriyetinin kuzeyindeki her etkililiğini durduracaklarına dair hazır bulunan vatandaşlara söz verdi.

‘ARNAVUTLAR’A DİKKATLİ OLUN TAVSİYESİ’

Kurmay Başkanı Albay ’Kaçaku’ ve general rütbesinde olan ’Kobra’ Özel Birimi komutanları tüm Arnavutlar’a dikkatli olmaları tavsiyesinde bulunurken, Kosova kurumlarına Arnavut topraklarıyla müzakere ve pazarlık etmemeleri uyarısında da bulundu.

AKSH’nin Vuçıtrın kentindeki hangi restoranda bulunanlarla bir araya geldikleri açıklanmadı. AKSH bu toplantıdan medyaya yalnızca bir fotoğraf ve hazırlık yaptıklarına dair bir görüntü gönderdi. Bu arada UÇK savaş gazileri dernekleri, UÇK’dan başka hiçbir silahlı örgüt Kosova’yı ve Kosova halkını koruyamaz ve temsil edemez açıklamasında bulundu. Kosova Polisi ise bu konuda henüz bir açıklama yapmadı.(dha/Turan Kasap)