Aldatmak genetik mi?

Aldatmak genetik mi?
Aldatmak genetik mi?
Babaları annelerini aldatan erkek çocuklarının, eşlerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğu belirtildi.

İngiliz Guardian gazetesine göre, Çek Cumhuriyeti'nde yapılan bir araştırma, kadınların, sevgililerinin sadakatları konusunda fikir sahibi olmak için kayınpederlerinin alışkanlıklarını gözden geçirebileceklerini gösterdi. Bazı insanların uzun süreli ilişkilerde aldatmaya yönelmelerinin nedenleri üzerinde çalışan Çek bilimadamları, babaları sadakatsiz olan erkeklerin, yoldan çıkma olasılıklarının daha yüksek olduğunun gözlendiğini açıkladı. 

Sonuçları " Avrupa İnsan Davranışı ve Evrimi Derneği"nin konferansında açıklanan araştırmada, kız çocuklarının annelerinin sadakatsizliğinden, erkek çocukları gibi etkilenmediğini görüldü. Araştırma ekibinin lideri, Charles Üniversitesi'nde görevli bilimadamı Jan Havlicek, çalışmaları sırasında 86 çiftle ilişkilerine duydukları güven, cinselliğe yaklaşımları, aile geçmişleri ve sadakatsizlikleri konularında tek tek görüşüldüğünü kaydetti.

Havlicek ve ekibi araştırmanın, bir erkeğin aldatma olasılığında ilişkisinden memnun olup olmamasının herhangi bir etkisi olmadığını, erkeklerin genellikle cinsellik arayışı ve daha fazla kişiyle cinsel ilişki yaşamak gayesiyle eşlerini aldattıklarını ortaya çıkardığını bildirdi. Öte yandan, araştırmada, kadınların ilişkilerinde bazı yönlerden tatmin olmamaları durumda eşlerini aldatma olasılıklarının yükseldiği gözlendi. (AA)


  ETİKETLER:

  Guardian

  ,

  Aile

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Avrupa

  ,

  Cinsellik

  ,

  İlişki

  http://www.radikal.com.tr/105765910576594

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KIRAT - HARAYDIN

  Kıratın yanında duran ya huyunu ya tekmesini kapar. Her çocuk babasını adam sanır. Sigara alkol kadın döğme kadın aldatma adam olmanın şartı sanarak babasından öğrenir. Aldatmayı adam olma sanan elbette aldatmaya meyilli olurboş lafa ne gerek var? Elbette daha fazla sigara içer alkol içer döğmeye aldatmaya meyilli olur.Çocuğunun adam olmasını isteyen kendi adam olmalı demek ki.

  bu güzelim film karesi - srmrt

  bu başlığa uyabilecek en son karedir herhalde!!! çevresel etkilerle oluşmuş alışkanlıklar genetik mi oluyormuş!!! bu yazının tutulcak bi yeri yok gerçekten vah vah vah...

  yalnızca - Orhan Tez

  Yalnızca erkekler için mi geçerli yoksa kadınlar için de aynı mı?

  Babaları annelerini aldatan çocuklar - ah.altan

  Kusura bakmayın ama bu yazı öyle bir dille kaleme alınmış ki söyleyecek laf bulmak zor sanki aldatmak sadece erkekler tarafından yapılan bir hareketmiş gibi.. Sanki hep ve sadece erkekler aldatır gibi bir dil tutturulmuş. Kadınların aldatması konusunda da bazı duyguları tatmin olmayınca çok zora düşünce.. gibisinden bir iki beylik ne olduğu belli olmayan laf Toplumsal aklı koşullamamak adına bu gibi söylemlerde daha özenli ve dikkatli olunmlaı diye düşünüyorum.