Alışveriş merkezinde 2 bin kişilik kaos

Alışveriş merkezinde 2 bin kişilik kaos
Alışveriş merkezinde 2 bin kişilik kaos
Kentucky'de bulunan bir alışveriş merkezinde 2 bin kişinin dahil olduğu karmaşa nedeniyle alışveriş merkezi ve çevresindeki işletmeler kapandı.

RADİKAL – ABD’nin Kentucky eyaletinde bulunan St. Matthews adlı alışveriş merkezinde 2 bin kişinin dahil olduğu bir karmaşa patlak verdi. “Zincirleme reaksiyon” sonucu oluşan karmaşaya yüzlerce kişinin katıldığını belirten yetkililer, olayın iki saat sürdüğünü açıkladı. Alışveriş merkezindeki çok sayıda kişinin birbiriyle kavga ettiği ifade edildi. 

NBC News’un haberine göre, polis sözcüsü Dennis McDonald, kavga konusunda şikayet aldıklarında olay yerine gittiklerini, ancak olayın giderek büyüdüğünü söyledi. McDonald, yaşananları “Karışıklık kendinden beslenmeye başladı. Bu bir isyandı ve çılgındı” sözleriyle anlattı. Olay yerine ilk giden memurların yardım çağrısı üzerine 50 polis memurunun gittiğini aktaran yetkililer, karmaşanın tüm alışveriş merkezini etkilediğini belirtti.

McDonald, polisin alışveriş merkezindeki dükkanlara kapatmaları çağrısı yaptığını kaydederken, bazı dükkanların, insanların mekanlarından çıkmaması nedeniyle zor anlar yaşadığını ifade etti. Yetkililer, olaya karışanların 13 ila 20’li yaşlarının başlarında olan insanlar olduğunu belirtti. Olaya karışanların alışveriş merkezinde alışveriş yapanları rahatsız ettiği de bilgiler arasında.

Yetkililer, bir anda patlak veren olayın sebebinin henüz bilinmediğini açıkladı. Olayın planlanan bir durum olmadığını düşünüyor.  Olayla ilgili gözaltına alınan yok.