Alman rahipten seks işçisi önerisi

Alman rahipten seks işçisi önerisi
Alman rahipten seks işçisi önerisi
Almanya'da Ulrich Wagner adlı Protestan rahip, ilticacılara ücretsiz olarak seks işçisi verilmesini önerdi ve 'Bu insanların cinsel ihtiyaçları var' dedi.

RADİKAL - Almanya ’nın Münih kenti yakınlarındaki Siegertsbrunn’da bir Protestan rahip, ilticacılara ücretsiz olarak seks işçisi verilmesini istedi.

İlticacıların yemek içmek gibi sekse de ihtiyaçları olduğunu vurgulayan rahip Ulrich Wagner, Münchner Merkür gazetesine yaptığı açıklamada “Bu fikir bana bir arkadaşımın köyünde 100 ilticacı olduğunu ve köydekilerin bu kadar adamın köydeki kadınlara musallat olmalarından korktuklarını anlatması sonrası geldi. Tabii bu korkunun ne kadar yerinde olduğu tartışılabilir, ama bu korkunun var olması yeterli neden” dedi.

'GAZETELER İLANLARLA DOLU '

İlticacıların cinsel ihtiyaçlarının da giderilmesi gerektiğini vurgulayan rahip “Bu konuda bu güne kadar hiçbir şey yapılmadı. Ben sınırsız bir genelev hizmeti verilsin demiyorum. Ama bu insanların cinsel ihtiyaçları var. Hiç kimse bu konuyu düşünmüyor, gözümüzü kapıyoruz. Toplumumuzda seks işçiliği de kabul görmüş bir meslektir. Gazeteler ve  internet seks işçilerinin ilanlarıyla dolu” dedi

'KORUYUCU MODEL OLABİLİR'

Rahip Wagner ”Ücret alınmadan yapılması gereken hizmet, bir koruyucu model olabilir. Bu konuda genelevleri de hayırlı bir iş yapmış olurlar. Özellikle az iş olan öğleden önceki saatlerde ilticacılara hizmet verilebilir“ derken projenin giderlerinin karşılanması konusunda açık bir teklif getirmezken ”Giderler projeyi destek veren kesimlerce karşılanabilir“ dedi. 

FARKLI TEPKİLER GELDİ

Rahip Wagner’in sıra dışı teklifine farklı tepkiler geldi. “Mide bulandırıcı bir teklif“ diyenler olduğu gibi, projenin devletin kasasına yük olacağından duyulan endişeler dile getirildi. (Ahmet İncel/ DHA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Almanya

  ,

  Yemek

  ,

  Seks

  ,

  rahip

  ,

  ,

  dolu

  ,

  hizmet