Alman vekilden Pegida'ya destek: Alman çocukları Türk gibi konuşuyor

Alman vekilden Pegida'ya destek: Alman çocukları Türk gibi konuşuyor
Alman vekilden Pegida'ya destek: Alman çocukları Türk gibi konuşuyor
Almanya'da İslam karşıtı Pegida hareketine CDU milletvekili Erika Steinbach'tan destek geldi. Alman çocuklarının birçok yerde azınlık durumunda kaldıklarını kaydeden Steinbach, Alman çocuklarının Türk aksanıyla konuşmaya başladıklarını söyledi.

RADİKAL - Chemnitz’de yayımlanan 'Freien Presse' gazetesine konuşan CDU’lu politikacı Erika Steinbach, İslam karşıtı Pegida hareketine anlayışla yaklaştığını söyledi. "Almanya’nın birçok yerinde Alman çocukları göçmenlerin yanında azınlıkta kalıyor" diyen Steinbach, "Örneğin futbol kulüplerinde azınlıkta olan Alman çocukları, Türk aksanıyla konuşmaya başladı. Ayrıca artık onlar gibi dünyaya bakıyorlar. Alman ailelerin ‘Bu durum nereye varacak' endişelerini anlıyorum. Sachsen halkının Sachsen’i savunmak istemesi doğal" sözleriyle Pegida hareketine katılanları savundu. İstatistiklere göre, Pegida harketinin başladığı Dresden kenti ve Sachsen Eyaleti, Almanya’da göçmenlerin en az olduğu eyaletler arasında bulunuyor. (Ahmet YILDIRIM/DORTMUND/DHA)


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Almanya

  ,

  İslam

  http://www.radikal.com.tr/127426912742693

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İşte Batının İki Yüzlülüğü. - Clear

  Azınlık,etnik,dil ayırımı v.s.insan haklarına aykırı diyenlere yeniden dönüp bir bakın hele,yine de dürüst bir davranış sergilemiş. Ya bir de söyleyemeyip içine atanları düşünün.

  "sachsen halki" - keryil

  sachsen'in turk halki sachsen halki sayilmiyor mu? irkciliginiz cok siradanmis hanimefendi, adeta sikiciymis.

  Türkiye ders alsın! - Gılgameş

  Batı, batı der dururuz. Bugün bildiğimiz uygarlığının yaratıcısı ve en önde gidenidir diye kabul edilir. Bakın asimilasyon dersinden çakmışlar. Türkiye'nin bu konuda neden başarısız olduğu hemen anlaşılıyor! Şimdi gelelim bu gerçekliğin kabul edilmesine. Zaman değişmiştir. Bir halkın diğer bir halkı kendine benzetmesi diye bir şey olamaz. Eskiden de olamazdı, şimdi de. O kibirli Batı uygarlığı bugün bu kibrinin derdini çekiyor. Kendi insanlık prensiplerine ters düşüyor. Sıra Türkiye'de. Bu memlekette sadece Türkler yaşamıyor. Bu memleket için tek millet tek bayrak gibi düşünceleri savunmak artık çağdışıdır. Bu memleketin çekeceği tek bayrak çok uluslu ve çok dinli bir ülkenin bayrağı olmalıdır. Memleket ancak bu şekilde islah olabilir, önü açılabilir. Tarih bir kez daha bu memlekette yaşayan insanlara fırsat veriyor. Bedava derslerle. Üç vakte kalmaz seçimler olacak. Artık düşünmeye başlayın nihayet. Seçeneksiz değilsiniz. Tüm mesele bu seçeneği görebilmenizde. Bu sefer memleketin güneşi Batı'dan değil Ada'dan doğacak.