Almanya: Türkiye aşırı tepki vermekten kaçınmalı

Almanya: Türkiye aşırı tepki vermekten kaçınmalı
Almanya: Türkiye aşırı tepki vermekten kaçınmalı
Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, son günlerde Türkiye'de yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, 'Türkiye'nin aşırı tepki vermekten kaçınmasını temenni ediyorum' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Almanya’dan Türkiye ’ye Kürt sorunu ve PKK ile mücadele konusunda açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Türkiye’nin Kürt sorununda aşırı tepki vermemesini istedi.

Frankfurter Rundschau gazetesinin internet sayfasında yer verdiği habere göre, Funke Medya grubuna açıklamalarda bulunan Steinmeier, Türkiye’de bittiği sanılan çatışmaların yeniden ve tüm şiddetiyle geri döndüğünü söyledi. Haftadan haftaya endişe ile şiddetin tırmanmasını gözlemlediklerini kaydeden Steinmeier, “Türkiye’nin terörist saldırılara dengeli bir tepki vermesini anlayışla karşılıyor, Ankara hükümetinin durumun normalleşmesi için çaba sarf etmesini ve aşırı tepki vermekten kaçınmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. (Ahmet Yıldırım/DHA)

Selahattin Demirtaş: Görev seçilmişlerindir

PKK, Silvan'da hendek kapatan polise roketatarla saldırdı: 1 şehit

Şırnak'ta polise saldırı: 2 şehit

Cizre: Savaştan çıkmış gibi...


  http://www.radikal.com.tr/143334214333421

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  almanya ve ab dürüst olmalı - CENNO

  PKK sanki suçsuz günahsız,eline toplu iğne bile almamış bir sivil toplum örgütü.Silahlarının teçhizatlarının kaynaklarının hangi ülkeler olduğu sanki meçhul!Orta doğuda rant paylaşımını sanki sadece ABD ve AB mi biliyor,Türklerin hiç bir şeyi takip etmeyecek kadar aptal olduğunu mu düşünüyor bunlar?Bana şahsen hakaret ediyorlar gibi geliyor.Ah başımızdakiler daha,gerektiği gibi ciddi olsalar,dış politikanın dama değil satranç olduğunu içselleştirseler Alman bakan bize ukalalık edemez.