Almanya'da bir evde bebek cesetleri bulundu

Almanya'da bir evde bebek cesetleri bulundu
Almanya'da bir evde bebek cesetleri bulundu
Almanya'nın Çek Cumhuriyeti sınırındaki Wallenfels kasabasındaki bir evde sekiz bebek cesedi bulundu. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

RADİKAL - Almanya'nın güneyinde bulunan Bavyera eyaletindeki bir evde sekiz bebeğe ait cesetler bulundu. Alman basınında manşetlere taşınan korkunç olay, Çek Cumhuriyeti sınırındaki Wallenfels kasabasında gerçekleşti. 

Polisin yaptığı açıklamaya göre, bebekler üzerinde adli inceleme sürüyor ve "kötü durumları nedeniyle" gelecek haftadan önce tamamlanması beklenmiyor. Polis, dairenin eski sakininin 45 yaşındaki bir kadın olduğunu, ancak henüz sorgulanmadığını bildirdi.

Emniyette olayla ilgili "Schlossberg" adlı özel bir birim kurulduğu hatırlatılan açıklamada kriminal polis ve savcılığın da çalışmalarını sürdüğü bildirildi.
Cesetlerin üzerinde otopsi yapıldığı belirtilirken, çocukların ne zaman öldükleri ve ölüm sebeplerinin araştırıldığı, sonuçlarının ise en erken gelecek hafta başında belli olacağı kaydedildi.

Almanya'da son yıllarda çok sayıda bebek cinayeti işlenmişti. Geçen mayıs ayında bir kadın iki çocuğunu öldürüp dolapta saklamaktan 3.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Son yılların en ürkütücü vakası 2008'de yaşanmıştı. 42 yaşındaki bir kadın, yeni doğan sekiz çocuğunu da öldürmekten hüküm giymişti. (Hürriyet)