Almanya'da meteor paniği

Almanya'da meteor paniği
Almanya'da meteor paniği
Almanya ve İsviçre'de dün gece gökyüzünden yayılan ışıklar paniğe yol açtı. Konuyla ilgili polise yüzlerce telefon geldi. Stuttgart Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcülüğü, "Büyük panik yaşayan vatandaşlar gökyüzünde yanan ateş topu şeklinde bir cismin hızlı bir şekilde yere doğru indiğini belirtti. Meteor olduğu tahmin edilen cismin herhangi bir zarara yol açtığına dair bir bilgi yok" dedi.

STUTTGART - Güney Almanya ve İsviçre'de dün gece gökyüzünde görülen bir cisim paniğe neden oldu. Gökyüzünde yayılan ışık nedeniyle tedirgin olan vatandaşlar polise ihbarda bulundu.

Meteor olduğu anlaşılan cisimle ilgili açıklama yapan Stuttgart Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcülüğü, "Olayın meydana gelmesi nedeniyle yaklaşık 100 kişi emniyeti aradı. Büyük panik yaşayan vatandaşlar gökyüzünde yanan ateş topu şeklinde bir cismin hızlı bir şekilde yere doğru indiğini belirtti. Meteor olduğu tahmin edilen cismin herhangi bir zarara yol açtığına dair bir bilgi yok." ifadelerini kullandı.

Meteor Uzmanı Dieter Heinlein da söz konusu cismin bir meteor olduğunu söyledi ve "Böyle bir olay Avrupa 'da birkaç yılda bir görülüyor. Meteor olduğu anlaşılan cismin aşırı ısı nedeni ile buharlaştığı veya küçük parçalara dağılıp Bodensee yakınlarına düştüğü tahmin ediliyor. Dolayısıyla paniğe neden olacak bir durum yok" dedi. (CİHAN)