Almanya'da PEGIDA liderinin Hitler pozu tartışılıyor

Almanya'da PEGIDA liderinin Hitler pozu tartışılıyor
Almanya'da PEGIDA liderinin Hitler pozu tartışılıyor
Almanya'da yabancı ve İslam karşıtı gösterileriyle gündemde olan PEGIDA'nın kurucusu Lutz Bachmann'ın, Adolf Hitler kılığındaki fotoğrafını Facebook'ta paylaşması büyük tepki çekti.

RADİKAL - Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketinin kurucularından Lutz Bachmann'ın, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta Adolf Hitler kılığındaki fotoğrafını paylaştığı ortaya çıktı.

Bild gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, Bachmann'ın, bir süre önce Facebook hesabında yer alan paylaşımda, bıyık takarak Adolf Hitler'e benzemeye çalıştığı ve altına ''O tekrar burada'' yazdığı ifade edildi. Haberde, fotoğraf ve altındaki yazının Lutz Bachmann tarafından doğrulandığı da belirtildi. Bild gazetesi haberinde, söz konusu fotoğrafı komedyen Christoph Maria Herbst'in internet sitesindeki hesabında bulunan duvara gönderdiğini teyit eden Bachmann'ın, ''Ben o fotoğrafı komedi kitabı olan 'O Tekrar Burada'nın yayınlanması nedeniyle gönderdim. Onun da hoşuna gitti. Bazen kendini ti'ye almak gerekir'' dediğini yazdı.

Pegida'nın Dresden'deki eylemi iptal edildi

SABIKASI BULUNUYOR 

Öte yandan, "hırsızlık, adam yaralama ve uyuşturucu kullanma" suçlarından sabıkası bulunan 41 yaşındaki Lutz Bachmann'ın, 18 Mart'ta çocuğunun nafakasını ödemediği için Dresden Aile Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacağı ifade edildi. Bachmann'ın kurduğu PEGIDA grubu, ilk eylemini 20 Ekim'de Dresden'de düzenledi. Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla 12 kişi tarafından organize edildiği öne sürülen PEGIDA eylemlerinin ilkine katılanların sayısı resmi rakamlara göre 350 civarında olurken, bu sayı giderek arttı ve ocak ayında 25 bine yükseldi. (Habertürk)

Alman vekilden Pegida'ya destek: Alman çocukları Türk gibi konuşuyor

Almanya'da İslam karşıtı eyleme binlerce kişi katıldı

Merkel: İslam karşıtı gösterilerden uzak durun