Almanya'da saldırı planlayan Türk çiftin fotoğrafı ortaya çıktı

Almanya'da saldırı planlayan Türk çiftin fotoğrafı ortaya çıktı
Almanya'da saldırı planlayan Türk çiftin fotoğrafı ortaya çıktı
Almanya'da 1 Mayıs'ta, Frankfurt'ta düzenlenmesi planlanan bisiklet yarışına saldırı planladıkları gerekçesiyle tutuklanan Türk çiftin fotoğrafları ortaya çıktı.

RADİKAL - Almanya 'da 1 Mayıs'ta "Boston Maratonu saldırısına benzer" bir terör eylemi gerçekleştirmeyi planladıkları iddiasıyla tutuklanan Türk çiftin fotoğrafları ortaya çıktı. Frankfurt polisi tarafından geçen hafta yakalanan Halil İbrahim D. (35) ve Şenay D.'nin (34) fotoğraflarını Alman Bild gazetesi yayımladı.

Hürriyet 'te yer alan habere göre, Frankfurt’taki Selefi gruplarla bağlantısı olduğu öne sürülen çiftin Oberursel'deki evine polis, gece yarısı baskın düzenlemişti. Yaklaşık 600 polisin görev aldığı baskın sırasında evde yapılan aramalarda patlamaya hazır boru tipi bomba , patlayıcı madde, otomatik tüfek parçaları ve bir miktar da mermi ile mühimmatın ele geçirildiği belirtilmişti.

PATLAYICI MALZEMELERİ ALMIŞLARDI

Alman vatandaşı Halil İbrahim D. ile Türk vatandaşı eşi Şenay D.'nin bir süreden beri polis takibinde olduğu açıklanmıştı. Polisin Mart ayından beri telefonlarını da dinlediği ve takip ettiği Türk çiftin, bir süre önce bir markette başka isim altında patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler satın aldığı belirtilmişti.

Çiftin hedefinin 1 Mayıs'ta Frankfurt'ta düzenlenmesi planlanan bisiklet yarışı olduğu açıklanırken, yarış terör saldırısı korkusuyla iptal edilmişti.