Almanya'da Türk vekil adayına ırkçı saldırı

Almanya'da Türk vekil adayına ırkçı saldırı
Almanya'da Türk vekil adayına ırkçı saldırı
Almanya'da yarın yapılacak genel seçimlerde Sol Partiden milletvekili adayı olan Hakan Taş'ın evinin kapısına ırkçı içerikli yazılar yazıldı.

Berlin Eyalet Meclisi Üyesi de olan Hakan Taş, seçim kampanyası çalışmaları için evden çıkarken evinin kapsında ve posta kutusunun üzerinde söz konusu ırkçı içerikli yazılara rastladığını ifade etti.

Taş, kapıya kimliği belirsiz kişilerin nazi sembollerinden "SS" işareti, "Yabancılar dışarı" ve "Yakında öleceksin" şeklinde yazıların yer aldığını, posta kutusunun üzerinde benzer yazıların bulunduğunu kaydetti.

Göçmen kökenlilere karşı bu tür olayların yeni olmadığını ve milletvekili adaylarına ırkçı mektuplar gönderildiğini hatırlatan Taş, "Ancak bu boyutta hiç olmadı. Benim özel alanıma girildi" ifadesini kullandı.

Siyasetçilerin icraatlarını gerçekleştirmeleri için güvenli alanları olması gerektiğini ifade eden Taş, bu tür olaylara karşı önlemlerin alınmasını istedi.

Aşırı sağcı ve yabancılara karşı yapılan çalışmalarda yer aldığına ve partisinin içişleri politika sözcülüğünü yaptığına dikkati çeken Taş, çalışmalarının tepki çekmiş olabileceğini kaydetti.

Bu tür olayların hiçbir kabul edilebilir bir yanı olmadığını belirten Taş, polise suç duyurusunda bulunduğunu, suçluların bulunmasını ümit ettiğini sözlerine ekledi. (AA)