Almanya'daki yangın faciasında ihmal iddiası

Almanya'daki yangın faciasında ihmal iddiası
Almanya'daki yangın faciasında ihmal iddiası

Amca Cengiz Soykan

Almanya'da anne ve yedi çocuğunun öldüğü yangında, evde elektrik kaçağı olduğu daha önceden ev sahibine bildirilmiş.

BACKNANG– Almanya'nın Baden Württemberg eyaletine bağlı Backnang kentinde çıkan yangında 5 yeğenini kaybeden amca Cengiz Soykan, evin önceki kiracısının elektrik kaçağı sorununu bildirdiğini öğrendiklerini söyledi.

Backnang'da bulunan gazetecilere bilgi veren amca Soykan, yanan evin önceki kiracısını tanıdıklarını ve onun bu evde 22 yıl yaşadığını ifade ederek, bu kişinin daha önce ev sahibine elektrik kaçağı bildiriminde bulunduğunu öğrendiklerine dikkati çekti. Soykan, ağabeyinin 3 yıldır bu evde oturduğunu kaydetti.

Cengiz Soykan, sabit bir işi olmayan ağabeyi Sami Soykan ile Nazlı Özcan'ın 14 senedir geçimlerini devlet yardımı ve çocuk parasıyla sağladıklarını ifade etti.

Yangında hayatını kaybeden Nazlı Özcan'ın ilk eşinden dört ve ağabeyinden altı çocuğunun olduğunu anlatan Soykan, yangından kurtulan İbrahim Soykan'ın çiftin en büyük çocuğu olduğunu söyledi.

Soykan, Nazlı Özcan'ın büyük kızı Semiha'nın evli olduğunu ve büyük oğlu Halil'in de yangın gecesi teyzesinde kaldığı için ikisinin kurtulduğunu öğrendiklerini belirtti.

Ağabeyi Sami Soykan'ın cenazeleri Kırşehir'de defnetmek istediğini kaydeden Soykan, ancak anne ve iki çocuğun soyadlarının farklı olduğunu, bu durumda prosedürün nasıl işlediğini bilmediklerini ifade etti.

Ağabeyinin travma geçirdiği ve hastanede tedavi altında olduğu bilgisini veren Soykan, kendisinin dahi polisten izin alarak ve kimlik göstererek yanına girebildiğini söyledi. (aa)


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Çocuk

  ,

  elektrik